Toto všechno ti dám

Toto všechno ti dám https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373854/bmid_toto-vsechno-ti-dam-IK0-373854.jpg 4 152 152

Mezinárodní bestseller o tajemstvích a lžích jednoho muže, které přivedou jeho partnera do podivného domu plného cizinců... Když se spisovatel Manuel Ortigosa dozví, že jeho manžel Álvaro zemřel při dopravní nehodě, je to pro něj zdrcující zpráva. Ale není poslední. Po příjezdu do Galicie, kde Álvaro zemřel, zjistí, že policie případ rychle uzavřela jako tragickou nehodu. Tam se také dozví, že Álvaro před ním skrýval tajemství a že muž, s kterým žil patnáct let, není tím, za koho ho považoval. Snaha odhalit Álvarovu minulost Manuela zavede až do srdce jedné z nejmocnějších galicijských rodin, která si přísně střeží své soukromí. Za zdmi jejich zlověstného zámku je Manuel jen nevítaným a nepřátelským vetřelcem. Nečekaně však získá dva spojence: tvrdohlavého a podezíravého policistu a Álvarova přítele – a zpovědníka – z let semináře. Společně skládají střípky z Álvarovy minulosti a jeho dvojího života, aby odhalili pravdu o jeho záhadné smrti. Nicméně ve stínu šlechtických privilegií Manuel odhalí síť korupce a zrady, která se pro něj může stát osudovou pastí, stejně jako se jí stala pro muže, kterého miloval. Náhlá smrt, temné rodinné tajemství a hledání pravdy v srdci legendární země.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Jota

Todo esto te daré , 2016

Jeninas
31.08.2020 5 z 5

"Pro psaní bylo potřeba prožít nesmírný smutek." - To je pravda jak hrom. V knize je hodně takových pravd a vykreslení pocitů, ve kterých jsem se našla. Užívala jsem si, možná až morbidně, všechnu tu syrovost, ztrátu a melancholii. Álvaro byl obdivuhodný a bezprostřední, Manuel zase hodně přemýšlivý a uzavřený. Bylo mi líto, že si společný život nedokázali užít naplno a fakt jsem doufala, že existuje nějaké nebe, kde Álvaro svého manžela obejme a sdělí mu, že všechno tajil z lásky, i když to bylo pitomý. Gardénie to možná celou dobu říkaly za něj, a tak jsem se u posledního odstavce, který je naprosto dokonalý, rozbulela. Vraha jsem neuhodla. Podívám-li se na knihu z pohledu většinového čtenáře, četla by se lépe, kdyby byla o čtvrtinu seškrtána. Sem tam se vyskytla nějaká chybka - např.: je možné, aby španělskému bulváru unikl sňatek slavného spisovatele a šlechtice?! Detektivky ovšem vůbec nečtu a snad proto se mi to tolik líbilo.

Katania
14.05.2020 5 z 5

Moje srdcovka! Tajemna Galicie a příběh plný tajemství a lásky! Mohu číst stále dokola.

gleti
29.10.2019 5 z 5

Ano, děj se trochu táhne, nejde o klasickou detektivku. Postavy a vztahy mezi nimi jsou zajímavější než samo pátrání, i když musím připustit, že vedlejší postavy jsou popsány uvěřitelněji než hlavní hrdina.

Trochu mě mate přirovnání ke Twin Peaks, protože americký seriál je plný mystiky a nadpřirozena, zatímco Toto všechno ... se kolem nadpřirozena jen mihne.

denisa7430
26.09.2019 3 z 5

Román Toto všechno ti dám se čte vcelku dobře, v půlce jsem však měla pocit, jako by se děj nikam nepohnul a pořád se točil kolem jedné a té samé věci. Nicméně při poslední větě románu mi ukápla i slza. Za mne kniha, která je vhodná pro čtení v sychravém počasí.

Danago
02.09.2019 2 z 5

Španělská detektivka mě hodně lákala. I když mi to Španělsko moc nepřipomínalo. Snad jen ta šlechtická rodina.
Zápletka vypadala velice dobře, ale bohužel chyběl tomu spád a napětí. Hlavní hrdina, i když spisovatel, je takový nemastný neslaný, utrápený až moc…
Spousta postav, každý s každým propletený. Děj byl pro mě nepřehledný a zdlouhavý. Rozuzlení mě zajímalo, ale ta hrozná rozvleklost mně brnkala na nervy.
Dočteno s vypětím všech sil .

Kerberos
17.08.2019 4 z 5

Trilogie Baztán se mi sice líbila víc,ale je to zase něco jiného.Kolik zvrácenosti a intrik může být v jedné rodině.Jak řekla stará markýza všechny své syny bych vyměnila za jednu dceru.Zklamali ji homosexuál,slaboch a narkoman lepší je se jich zbavit...

PetK
15.08.2019 3 z 5

Myslím, že jsem ještě nikdy nečetla román/detektivku ze Španělska, tak jsem po ní sáhla ze zvědavosti. Pocity mám po dočtení smíšené. Slibná výchozí situace a zápletka, ale kdyby to autorka zkrátila na polovinu, mělo by to spád. Nevadily mi na můj běžný vkus poměrně zdlouhavé popisy vinic a práce na nich (naopak), ale co mi vadilo dost, bylo utrpení hlavního hrdiny. On vám chudák trpí furt, a vždycky tak minimálně na tři stránky. Blbé je, že trpí vlastně furt stejně. Takže vždycky když zase začal trpět, jen jsem si povzdechla a přetrpěla to s ním.
Na konci už jsem fakt nevěděla kdo, kdy a s kým mluvil, telefonoval, spal... Rozuzlení bylo zdlouhavé a nepřehledné.
Nicméně mě zajímalo, jak to nakonec dopadne, a tak jsem dočetla. Škoda, kdyby to autorka zjednodušila, celku by to určitě prospělo.

orinka3
29.07.2019 4 z 5

Do poloviny knihy jsem jásala a zdálo se mi, že jsem konečně našla knihu podle mého gusta. Psanou krásným jazykem, s nevšedním hrdinou a neznámou Galicií. Všecko se mi líbilo, ale pak jakoby kniha začala ztrácet na dynamičnosti a namísto ní nastoupily další a další postavy, které všechno zpomalily. Konec mě tak trošku unavoval svou rozvleklostí a happy end pro mě být ani nemusel.

micha-ella
27.07.2019 2 z 5

Bylo to dlouhý a na můj vkus ,,moc španělský" a dost do růžova - jako barevné obrázky z televize. Být to v jiném prostředí, určitě bych přidala hvězdičku za sloh a vykreslení postav.

TomTomis
12.07.2019 5 z 5

Tak tohle byla kniha, od které jsem moc nečekal a byl jsem mile překvapen, jak mě dokázala vtáhnout do děje. Sice jsem si místy říkal, že je děj poněkud zjednodušený, místy jsem si říkal , že jsem se ocitl v nějaké španělské telenovele, ale pak mě autorka přesvědčila , že jako celek kniha funguje. Detektivka? Příběh smrti a pátrání. Slunce a déšť a vychutnávání si sklenky vína na vinici. Ponoření se do motivů některých účinkujících. Je tu sice ta otázka "Kdo je vrah? " , ale je tu i něco navíc. Španělský kolorit, LBG tematika, moderní doba oproti zašlým slávám šlechtických dní...

Pája699
03.06.2019 4 z 5

Na můj vkus příliš natažené. Taky mi chvilku trvalo než jsem se do knihy začetla, ale dočetla jsem a nelituji. Příběh napínavý, zápletek dost a vrah překvapil. Určitě zkusím ještě nějakou knížku od této autorky.

VladiKlaisner
04.04.2019 4 z 5

Velmi netradiční styl vyprávění, zpočátku jsem čekala detektivní příběh, ten se občas ztrácel v pozadí krásného popisu lidí, vztahů, prostředí španělské Galície. Ve finiši jsem se dočkala vraha, který jako by se vyloupl z pera Aghaty Christie.
V knize bylo od všeho trochu, ale celkem dobře zpracované, ale ne každému se tenhle styl může líbit. Mě chvíli trvalo, než jsem se začetla a vtáhla do děje.

vladka321
15.03.2019 5 z 5

Kniha, která začala celkem zdlouhavě, ale potom vyústila v příběh, který má spád a člověk se každým otočením stránky těší co ho čeká. V knize jsem prošla malým poznáním 4% menšiny, zapřemýšlela jsem si o členech rodin s tzv. modrou krví, o neradostném dětství, o ústrcích v aristokratických rodech, o tom, proč raději se vyčlenit ze zdánlivě dokonalé rodiny a žít si po svém a být šťastný. Každý se tváří navenek jinak, než je to ve skutečnosti. V podstatě jde o zmapování duše, chování, pohnutek a opravdovosti.

ivzu77
10.03.2019 4 z 5

Tato kniha této autorky nepatří do série jejích detektivek z oblasti Baztánu, ale je napsána se stejným nadšením a precizností jako ony. Měla jsem radost, když na mne v knihovně čekala na polici a rozhodně jsem ji ocenila ukápnutím slzy. Doporučuji.

Álvaro vstal, podíval se otci do očí a odpověděl:
"Toto všechno ti dám, padneš-li přede mnou a budeš se mi klanět."
"To řekl ďábel, když pokoušel Ježíše," zašeptal Manuel.

jasmína
14.02.2019 2 z 5

Na knihu jsem se tak moc těšila, ale ač má hodně kladné hodnocení, mně se vůbec nečetla dobře a ani mě upřímně řečeno, nebavila.

ivesab
18.12.2018 4 z 5

Na mě velice zdlouhavý příběh, nejdříve jsem chtěla knihu odložit, ale nakonec jsem dočetla až do konce.

alzbeta4340
11.11.2018 5 z 5

Ze začátku jsem měla pocit, že čtu psychologický román. Později se ale z knihy vyklubala pěkná detektivka s netypickým a sympatickým hlavním hrdinou.
Proč Manuelovi jeho zemřelý manžel tolik věcí tajil? Lze to pochopit a dá se něco takového vůbec odpustit? Nad tím vším se čtenář musí zamyslet při čtení tohoto románu.

zdendula31
07.11.2018 4 z 5

Vůbec mi nepřipadala rozvleklá....zamotaný příběh s nečekaným koncem....tak jak to mám ráda.

marhoul
21.10.2018 5 z 5

Přestože místy velmi popisné a mírně rozvleklé, kniha se mi velmi dobře četla. Dýchla na mě atmosféra prostředí i hrůza z otřesných činů, které se mezi lidmi dějí...

intelektuálka
21.08.2018 4 z 5

Dolores Redondo má zvláštní osobitý styl vyprávění, kterým umí dobře navodit atmosféru Galicie...

V této knize se odvíjí příběh homosexuála Manuela, který se po nejasné smrti svého manžela vypraví do Galicie - aby zjistil, že jeho partner nebyl takový, jakého ho znal...

Rodina markýze Munize de Dávily ukrývá spoustu tajemství...

Tento detektivní román se bude líbit těm, komu vyhovuje vypravěčský styl se spoustou poznatků ze života španělské oblasti.