Topíme dřevem

Topíme dřevem https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/509544/bmid_topime-drevem-OIN-509544.jpeg 5 1 1

Vše od nákupu spotřebiče až po vynášení popela - vhodné spotřebiče - výběr komína - příprava paliva - správné roztápění - jak přikládat

Jelitovna
03.04.2023 5 z 5

Knihu mi půjčil tchán, jehož kamna jsem v zimě roztápěla tak, až se třásla a roura žhnula. Nevěřila bych, jak vtipně se dá napsat naučná brožura o topení dřevem. Text je dobře rozčleněn, proložený fotografiemi a podbarvenými sloupky s tipy, zajímavostmi a příběhy z praxe, někdy až k smíchu zábavnými, jindy k nepochopení, čeho jsou lidé schopní.
Prozradím, že podle kapitoly "Zatápíme - je to jinak, než si myslíte", to taky děláme špatně a zatím jsme mezi známými nenarazili na nikoho, kdo by zatápěl správně. Pokusili jsme se o nápravu teprve jednou a moc se nám nedařilo. Také jsme si koupili teploměr na odvod spalinových cest, jenže máme rouru tlustostěnnou, což je asi problém (?), protože nejvíc naměřil 15 stupňů. No nic, občas se vyběhnu podívat ven, jestli se nám nekouří z komína... :-D

dřevo topení, vytápění

Autorovy knížky