Lenoch

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V ošuntělém hotýlku na severu Londýna byla nalezena mrtvola.Tou obětí byl muž, který byl před pouhými deseti dny propuštěný z vězení, kde si odpykával trest za sexuální zločiny. Někdo nad ním vynesl a vykonal vlastní trest. Vrah vskutku neponechal nic náhodě – dokonce pro svou oběť objednal pohřební věnec... Když je krátce poté nalezeno zmasakrované tělo dalšího sexuálního násilníka, policie dochází k přesvědčení, že vraždil stejný člověk. Svůj akt pomsty měl zjevně promyšlený do posledního detailu a v jeho uskutečnění mu nemohlo nic zabránit. Jak ovšem vrah přilákal své oběti na místo, kde na ně čekala krutá smrt? S kým se tam ti muži vlastně chtěli sejít? Policisté naráží na hradbu neodbytných otázek – a pak naleznou svazek dopisů......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36508/lenoch-36508.jpg 426
Série:

Tom Thorne 3.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Domino
Originální název:

Lazybones, 2003


více info...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Lenoch

moudivlacek
07.12.2021

Velice výstižný případ vyprávějících o obětech. Otázkou je, zda může být potrestaný viník považován též za oběť. Otázkou, jak to vnímá veřejnost, zainteresované oběti a pak i státní orgány, např. policie.
Přesto že by člověk řekl, že když viníka "někdo potrestá", může si za to sám, není to pro někoho tak jednoznačné. A otázkou navíc je, jak to vše vnímají příbuzní jak původních obětí, tak i současných. Je to těžké, stejně jako život sám. A proto říkám, že dokud to člověk nezažije na vlastní kůži, těžko soudit tu či onu stranu.
Thorpe tentokrát zažije trochu i jinou stranu než stranu vyšetřovatele, a myslím si, že o to víc pak člověk mění svůj názor. Thorpe je zamilovaný, ovšem je otázkou, zda jeho pohodlnost, či přímo lenost, je vždy špatnou vlastností.
Kdo si knihu přečte, pochopí.

Zoy
03.07.2017

Kniha se mi líbila od začátku až do překvapivého konce. Většinou tuším, kdo by mohl být vrah, ale v této knize ani náhodou. I ostatní knihy autora stojí za to přečíst


mulder
11.12.2016

Přiznám se, že jsem se s touto knihou trochu pral a pořádně mě začala bavit ke konci. Nikdy neodkládám knihu, protože se lépe hodnotí po celkovém přečtení a člověk je zvědavý, jak to vlastně dopadne. Ve mně působila trochu zmatek, přeskakování v ději na jedné straně knihy mě spíše rušilo, asi by mi vyhovovalo větší množství kapitol. Většinou mám jasno, u této knihy nikoliv.