Malý vánoční zločin

Malý vánoční zločin https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33791/to-je-vrazda-napsala-vi-maly-vanocni-zlocin-33791.jpg 5 13 2

To je vražda, napsala série

V městečku Cabot Cove se obyvatelé chystají na tradiční vánoční oslavy. Radost z nadcházejících svátků je zkalena vraždou váženého dobromyslného farmáře, každoročního představitele Santa Clause. Jessika pochopitelně při hledání vraha nemůže zůstat pozadu a přitom nachází leccos překvapivého i v soukromém životě oběti tohoto nečekaného zločinu... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Plejáda , CET 21

The Murder, She Wrote - A Little Yuletide Murder , 1998

Kontryhelka
09.06.2023 5 z 5

Celá série je moje srdcovka a jsem velká fanynka této amatérské vyšetřovatelky a charismatické spisovatelky. Za mně nostalgie a pěkné zpracování.

knihomolka27
11.08.2019 5 z 5

Dávám plný počet, protože ani nevím co bych knížce vytkla. Začala jsem se asi před týdnem úplně náhodou koukat na seriál, a v knihovně sem potom narazila na knížku, od které jsem toho ani moc nečekala, ale zkrátka nesudte knížku podle obalu. Jednám slovem knížka je fajn. Příběh není nijak komlikovaný, ale i tak vraha prostě neuhádnete. Máme tu sympatickou hlavní hrdinku Jessiku,(moje oblíbenkyně), která se konečně vrací domů do rodného malého městečka užít si Vánoční svátky s přáteli. Ale co se nestane....vražda. Najednou je celé ospalé, poklidné městečko na nohou a řeší závažnou otázku, kde jinde by se mohl ukrývat vrah než za tvářemi lidí, které tak dobře znají(svých sousedů, přátel...). Co ted ??, nejlepší řešení pro všechny samozřejmě je vybrat na porážku nejčernější ovci vesnice, kterou nikdo nemá rád..a pak už to jde samo. Kde je spravedlnost? A existuje vůbec v tomhle městečku, mezi lidmi, kteří rádi mluví, ale neradi mluví pravdu a jenom slepě věří řečem ostatním. Dají přednost obyvatelé města lži, které chtějí věřit, nebo pravdě, která se jim už moc líbit nebude, tot otázka ?

Vánoce detektivní a krimi romány zfilmováno

Jessica Fletcher (p)
americká, 1935
2002  91%Malý vánoční zločin
1995  90%Vražda v Manhattanu
2001  72%Zlatá brána
2002  93%Královna moří
2002  95%Rum a břitva

Kniha Malý vánoční zločin je v