Tisíc hviezd: Svetová atletika - ženy

Väčšinu slávnych atlétok v knihe nájdete, iné vám možno budú chýbať. Doterajšie knihy o historií atletiky si všímali prednostne rekordy, osobnosti, štatistiky. Táto sa systematicky opiera o podstatné výroky hviezd storočia. Pokiaľ len bolo možné, získané z prvej ruky. Kniha poskytuje ojedinelý pohľad na olympisjký šport číslo jeden krátko pred jeho veľkým sviatkom v Aténach....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/100237/tisic-hviezd-svetova-atletika-zeny-100237.jpg 3.52
Literatura naučná, Sport
Vydáno, Timy

Tisíc hviezd: Svetová atletika - ženy, 2004

Kniha Tisíc hviezd: Svetová atletika - ženy

mirkoczentovic
10.12.2017

V zásade platí všetko, čo som už uviedol pri prvom dieli venovanom mužom: https://www.databazeknih.cz/knihy/tisic-hviezd-svetova-atletika-muzi-100236

A predsa to už na druhý raz nebolo celkom ono. Viaceré informácie týkajúce sa ženskej atletiky totiž už odzneli v prvej časti (napr. technický a technologický pokrok). Navyše, niektoré disciplíny v podaní nežnejšieho pohlavia (hod kladivom, skok o žrdi) boli v čase písania a vydania knihy len v plienkach. A z vody nedokázal lepšie navariť ani taký bard športovej žurnalistiky, akým Ladislav Krnáč nepochybne bol. Pravda, nie je to jeho vina.

Uvedené nedostatky autor veľmi umne do značnej miery vykompenzoval svedectvami o vnímaní ženskej atletiky, predovšetkým v jej počiatkoch. Preto si zaslúži veľmi dobré 4* (a nebyť namaškrtenia prvým dielom, boli by zrejme aj tieto mierne odľahčené hody za plný počet).

atletika

Ladislav Krnáč