Tisíc domů snu a hrůzy

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Druhým románem Tisíc domů snu a hrůzy potvrdil, že je vynikajícím spisovatelem, jenž umí zpřístupnit i ta nejtajnější pohnutí mysli obyčejných Afghánců, a pochopit tak alespoň část jejich tragického osudu. V perštině výraz tisíc domů znamená labyrint, místo, kde východ a slepá ulička splývají v jedno. Čas se zastaví, na všechno padá temnota a hrůza. Tak alespoň Rahímí nahlíží na Kábul a vlastně na celou zemi v době diktatury v 80. letech 20. století. V těchto kulisách žijí i lidé, z nichž každý se pokouší dostat z pasti různým způsobem: alkoholem, šílenstvím, smrtí, láskou......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25429/tisic-domu-snu-a-hruzy-VeZ-25429.jpg 3.414
Žánr
Literatura světová, Romány
Vydáno, Fra (Agite/Fra)
Orig. název

Les mille maisons du réve et de la terreur, 2002

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Tisíc domů snu a hrůzy

Přidat komentář
Palivo
20.05.2017

Vzhledem k tomu, že nejsem Afghanistánec a nikdy jsem nebyl v 80 letech v Kábulu, ani mě nehledalo Gestapo, natož aby mi Stalin poslal rodinu na Sibiř, nějak nemůžu pochopit vnitřní pocity hrdiny a nejsem s to se s ním ztotožnit. Někdy mi to jde, ale někdy ne. Třeba v tomto případě mi to vůbec nešlo, páč ani sám hrdina prvních sto stran neví, jestli spí nebo je vzhůru, jestli kadí nebo je v příkopu, jestli je cizí syn jeho otec nebo babička. Tak vyčerpávajících sto stran jsem naposled četl, když nám přišel vysavač a manuál byl jen v litevštině. Vysavač nakonec fungoval. Tahle knížka ne. Ještě mě napadlo, že může být chyba ve mě, tak jsem se zeptal starý, jestli je chyba ve mě a ta mi potvrdila, že prej ne.

40%

herdekfilek
27.05.2011

Proč ti lidé v Afghánistánu a okolních provinciích jsou tak neskutečně zkoušeni? Nekonečné ohrožení. Nekonečný zmar. Tfuj tajbl. Máme se tu dobře. Dle všech předpokladů tam musí být nějaké vřídlo neskutečné duchovní síly, které je okolím zcela nepochopeno. Ale tepat se doň bude bez přezuvek a bez ustání. Tak jak pambu káže. Řežte je, verbežníky jedny.


Doporučujeme

Půlnoční romance
Půlnoční romance
Nejtemnější hodina
Nejtemnější hodina
Učitel lásky
Učitel lásky
Goya
Goya

Štítky

Afghánistán

Autor a jeho další knihy

Atík Rahímí
afghánská, 1962

Kniha Tisíc domů snu a hrůzy je v

Přečtených15x
Knihotéce5x
Chystám se číst6x