První den ve školce

První den ve školce https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501736/bmid_prvni-den-ve-skolce-3qv-501736.jpg 4 4 2

Timovy tipy série

Jak můžeme dětem pomoci zvládnout jejich první den ve školce? Tim, hlavní postava této knížky, navrhuje pět zábavných a nápaditých postupů, které může jednoduše vyzkoušet každé dítě. Kniha se však také obrací přímo na rodiče a přináší pět jednoduchých rad, jak dětem pomoci, aby se na svůj první den ve školce připravily.

Literatura naučná Psychologie a pedagogika Rodina
Vydáno: , Drobek

Tim's Tips: First Day at Preschool , 2021

Bonda
27.02.2023 5 z 5

Výborně! Je tu rada: "NIKDY neodcházejte potají nebo když vaše dítě zoufale brečí. Vždy jej utěšte. Mělo by od vás cítit pochopení, když brečí: to jej utiší." Tak už jen pro tento přístup doporučuji. Není běžný.

Briv
10.01.2023 2 z 5

Knížku jsem původně půjčovala pro synka s jeho nástupem do školky a říkala jsem si, že si ji první prolistuji, než si ji společně přečteme.
Celkem nepříjemně mě překvapila ponurá nálada z ilustrací a klid mi tedy rozhodně nepřivodila, spíš jsem měla pocit, že dítě, které školku vnímá pozitivně si z knížky odnese negativní zkušenost. Je spousta jiné, mnohem lepší literatury s tímto tématem. Nezachránily to ani rady psychoterapeutky. Nedoporučuji.