Tiché lži

Tiché lži
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383485/mid_tiche-lzi-puw-383485.jpg 4 463 463

Sliby trvají jen tak dlouho, dokud věříte tomu, kdo je dal… Autorka bestselleru Ví o tobě se vrací s neuvěřitelně propracovaným, napínavým psychologickým thrillerem o třech ženách, jejich tajemstvích a nebezpečí, kterému nemohou uniknout. Lisa žije poklidný život. Jako svobodná matka kolem čtyřicítky se naplno věnuje výchově šestnáctileté dcery Avy. Co se týče mužů, je víc než opatrná, nikdy nemluví o své minulosti ani o nepřítomném otci Avy. Její nejlepší přítelkyně a kolegyně Marilyn by jí přála, aby se víc otevřela lidem a třeba i šla na rande – s novým, přitažlivým klientem, který o ni očividně jeví zájem. Jenže Marilyn má sama dost co řešit. Ava má zase po krk přehnané starostlivosti své matky. Chce žít jako všichni ostatní teenageři, bavit se s přáteli, chodit na plavání, učit se na zkoušky, mít přítele. Její matka by vyšilovala, kdyby věděla, že Ava už někoho potkala, někoho, kdo jí dává pocítit, že je inteligentní - a žádoucí. Lisa se už velmi dlouho ohlíží přes rameno, ale v poslední době se cítí zvlášť nesvá. Tu a tam se objevují záhadné připomínky minulosti a naplňují ji neklidem. Její pečlivě vybudovaný život se začíná drolit a Lisa pochopí, že jedinou cestou, jak ochránit sebe a dceru, je postavit se strachu čelem. Přestože pouhá odvaha nebude stačit. Bude potřebovat pomoc Marylin, jediné osoby, které může důvěřovat. Jejich vzájemná důvěra je pro záchranu Avy nezbytná. Marylin slíbí, že udělá, cokoli bude třeba. Jenomže kdysi dávno Lisa taky něco slíbila, a pak slib porušila. Její zrada nebyla nikdy zapomenuta – ani odpuštěna. A teď má za své provinění zaplatit.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Metafora

Cross Her Heart , 2018

attila1
24.01.2019 5 z 5

Po delší době pořádný psychologický thriller. Knížku jsem přečetla nadvakrát, nešlo se od ní otrhnou. Stále musím myslet na ten silný příběh.

Ilona
23.01.2019 5 z 5

Promyšlené, propracované, lživé.. Zase něco jiného, co stojí za to si přečíst.

aleza1
21.01.2019 3 z 5

Zvláštně psané, moc rychlé střídání minulosti a současnosti... spousta osob, které tam nemusely být..a naopak chybělo popsání jiných...Nutila jsem se knihu dočíst...Kniha Ví o tobě se mi líbila víc... Dávám 3 hvězdičky za námět...

ArwenAragorn
20.01.2019 5 z 5

Vynikající, dechberoucí a do posledního písmenka dokonale promyšlený psychologický thriller. Rozjezd je trochu pomalejší, ale pak se nestačíte divit. Temná tajemství a lži tří žen- matky Lisy, dcery Avy a přítelkyně Lisy- Marilyn vás nenechají ani chvilku v klidu. S napětím jsem četla až do mrazivého závěru. Velice ráda knihu doporučím, stojí opravdu za to.

niknikita
19.01.2019 4 z 5

Toto je hodně mrazivý příběh a možná vám vezme trochu důvěry v lidi kolem vás.Za mne přiznávám, že ke konci to byl docela masakr...

orinka3
14.01.2019 1 z 5

Naprosto souhlasím s předchozím hodnocením. Pořád jsem trpělivě doufala, že to konečně odbočí ze stereotypního kruhu a dovím se něco podstatného. Jenomže kniha jen dál pokračovala v typicky holčičím duchu, takže jsem svou naději pochovala a knížku sklapla. Nebavilo mě to. Za mě nuda a škoda času.

Becca77
14.01.2019 2 z 5

Pro mě naprostá nuda. Prvotinu autorky neznám, ale nejspíš po ni jen tak nesáhnu. Autorka píše čtivě, ale celou knížku jsem měla pocit, že se až křečovitě snaží vyvolat napětí a taj příběhu. U mě se to nepodařilo, bohužel snad ani na chvíli. Knihu jsem jako jednu z mála ani nedočetla a odložila ji cca 30 stran před koncem, kdy jsem zjistila, že konec samotný mě vlastně ani nezajímá.

Šánka
13.01.2019 5 z 5

Pokud vás baví tento žánr, pusťte se do Tichých lží, myslím si, že se kniha povedla !
Ten začátek je trošku pomalejší, ale vydržte, velmi brzy se příběh dostává do tempa. Náznaky mrazivých tajemství a temných lží mě krásně posouvaly dopředu, střídání času zvyšovalo napětí i mou zvědavost, jaká je pravda. Něco se sice dalo vytušit, ale závěr byl spravné psycho, jak to má u thrilleru být.

martina2704
10.01.2019 3 z 5

Ehhh.... Co na to říct. Autorka píše čtivě, ale pořád nějak nechápu, jak je možné, aby se to odehrálo zrovna takto. První polovina knihy byla v pořádku, ale ta druhá mi přišla dost přitažená za vlasy.

Luštěnka
09.01.2019 5 z 5

Byla to ma první kniha od této autorky a musím říct, ze jsem nemohla přestat číst. Zpočátku mi dělal problem střídání času a postav. Ale kdyz jsem se v tom zorientovala, moc se mi tento styl čtení líbil. Do poslední řádky jsem nedychala

inom
07.01.2019 4 z 5

Cítím menší zklamání. Když jsem dočetla Ví o tobě, tak jsem byla v extázi. Proto jsem něco podobného čekala i od knihy Tiché lži. Ten WTF efekt se však nedostavil. Měla jsem jednu teorii už v první polovině knihy a ta byla bohužel pravdivá. Celou dobu jsem doufala, že se mýlím, a že se Sarah znovu podaří mě úplně odrovnat. Nestalo se :( Přesto dávám knize 4 hvězdičky. Děj byl zajímavý, bylo tam mnoho jiných momentů, které mě překvapily a kniha se četla popravdě sama. Pro mě patří tento psycho thriller k těm lepším a doufám, že nám v blízké budoucnosti od ní vydají další knihy.

zuzana2599
07.01.2019 5 z 5

Tiché lži jsou prolhaným příběhem tří žen - matky Lisy, dcery Avy a přítelkyně Marilyn. Je to moc povedený, dokonalý thriller, jehož lži sahají do samotného dětství hlavní hrdinky. Já jsem si čtení užila, každičká stránka mě bavila, je to opravdu výborné čtení.

Trustty
26.12.2018 5 z 5

Zase pecka :)) Právem si Sarah vydobyla u mě místo oblíbeného autora. Po přečtení knihy Ví o Tobě jsem čekala na další knihu a přišly Tiché lži. Parádní psycho, které má myslím postavenou laťku dost vysoko. A nenechte se ošálit tím, že příběh bude psaný ve stylu předešlé knihy, je z naprosto jiného soudku :)
Doporučuji a těším se na další knihu od Sarah :)

marcolka
17.12.2018 5 z 5

Zajímavý thriller. Zase z jiného soudku než Poslední paní Parrishová a Manželka mezi námi. Jsem ráda, že už se neopakovalo zase tohle téma manželského trojúhelníku. Rozjezd byl slabší, ale postupně to bylo napínavější a napínavější. Vůbec nezávidím hlavní hrdince, jaké musela prožívat dětství. A jedna dotyčná osoba..... ta byla tedy řádné psycho.

L.Helena
12.12.2018 3 z 5

Příběh fajn, ale styl provedení mi vůbec nesedl. Střídání časových rovin by ještě šlo, ale většinu knihy tvoří vyprávění několika hlavních hrdinek v první osobě a tím pádem je zde spousta myšlenkových pochodů, domněnek, náznaků, odvolávání se na "něco" v minulosti, co je čtenářovi zatím utajeno, takže často tápe a není si jistý, jestli je to záměr autorky, či mu unikl nějaký náznak. Pro mě dost obtížné se začíst, vůbec mi to čtení nešlo pohodově, spíš to bylo takové těžkopádné...

zoubek69
01.12.2018 4 z 5

velmi solidní knížka, dobře čtivá, děkuji .

sioux
25.11.2018 1 z 5

Kňouravé, ubrečené, žvanivé. Neustálé hnípání se v ženských pocitech.

lachtan77
23.11.2018 4 z 5

Čtivá knížka. Dobré téma a opět dokonale vymyšlený příběh. Zajímalo by mě jestli chodí po světě víc lidí jako je Lisa.

eva3695
21.11.2018 5 z 5

Tak Tiché lži jsou úplně z jiného soudku než Ví o tobě. Ze začátku jsem si řikala, že to je nic moc, ale bože nakonec to bylo super. Proto nesrovnávejte tyto dvě knihy! Každá jsou jiná a přes to jsou super.

bookcase
19.11.2018 5 z 5

Další pekelná psychojízda s pozvolným rozjezdem a šíleně se řítícím závěrem.