Tichá vůně slov

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Každý básník by si přál, aby jeho tvorba zasáhla tak početné publikum, jako se to daří Františku Novotnému. Jeho básně a písňové texty znějí pravidelně na koncertech Spirituál kvintetu, ale největší publicitu jim poskytuje Český rozhlas v posluchačsky nesmírně oblíbených pořadech Sváteční dobré jitro nebo Okouzlení slovem. Nová sbírka veršů a esejistických textů Tichá vůně slov vznikla právě díky těmto rozhlasovým pořadům....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/367783/ticha-vune-slov-Ae2-367783.jpg 4.69
Žánr
Literatura česká, Poezie
Vydáno, Radioservis
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Tichá vůně slov

Přidat komentář
marion111
15.12.2019

Pohlazení po duši, návrat do dětství, milé vzpomínání...jedna z nejhezčích sbírek, co znám. Děkuji.

Sněžková
18.11.2019

Překrásná knížka, která jako by byla vytržená z dnešní uspěchané doby. Tahle knížka zastavuje čas a vede čtenáře za ruku do ranního rozbřesku kdesi v nedotčené přírodě.
Pan Novotný je mistem slova, dokáže slova použít jako štít, jako lžíci a kdyby chtěl, tak i jako meče. Ale jeho verše i eseje spíše člověku lahodí a místo toho, aby myslel na půtky a rozbroje, začne spíš přemýšlet, v které části lesa viděl ty nejsladší jahody či jestli náhodou nepotká na ulici bývalého spolužáka, kterého neviděl hromadu let.
Znám pořad Okouzlení slovem a mám ho moc ráda, takže verše z knihy na mě promlovaly hlasem Luďka Munzara. A pevně doufám, že i jemu pan Novotný rozsvěcoval den, stejně jako to dokázal u mě touto knížkou.


luckomar
15.10.2019

Hezké básně

pavlinda
24.03.2018

Krása,krása,krása...

Autor a jeho další knihy

František Novotný
česká, 1943

Kniha Tichá vůně slov je v

Právě čtených1x
Přečtených10x
Čtenářské výzvě4x
Doporučených2x
Knihotéce7x
Chystám se číst5x
Chci si koupit4x