Až mi zítra budeš chybět

Až mi zítra budeš chybět https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/325815/bmid_az-mi-zitra-budes-chybet-diK-325815.jpg 3 154 45

Thorkild Aske série

Thorkild Aske býval elitní policejní důstojník. Pak se ale jeho život obrátil na ruby. Nyní je po dvou letech za mřížemi venku, a kromě trýznivých vzpomínek ho zdánlivě už nic nečeká. Nebo je to jinak? Když ho o pomoc požádají lidé, kteří by jej měli nenávidět, vydá se na odlehlý ostrov pátrat po jejich zmizelém synovi. Uprostřed drsné severské přírody a uzavřené komunity se musí nejen srovnat sám se sebou, ale obstát i proti zákeřnému nepříteli.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Plus

Jeg skal savne deg i morgen , 2016

Vesmich
19.09.2017 3 z 5

Příběh se odehrává v atraktivním prostředí. Ostrov, maják, chladno, vlny stříkají, větry skučí. Tu policejní stanice, tam nemocnice, tu dům s pečovatelskou službou...Hlavní hrdina je zajímavá postava, chlápek, kterému se život docela rychle otočil nečekaným směrem, aby se mu ve vteřině otočil směrem ještě nečekanějším. Asi tak do půlky to má celé potřebné napětí a šmrnc. Hrdina se odrazil ode dna, dostal nečekaný úkol a jal se ho splnit, děj se co děj, staň se, co se stát má. Jde do toho opravdu prsama a člověk mu fandí, aby to dal. Vydrží to překvapivě až do TÉMĚŘ konce a hlavní postava zůstává s čtenářem ve spojení. Žel to tedy nestačí. S postupem času je to poněkud moc fantasmagorické, vedlejší postavy buď zcela zbytečné nebo příliš jednostranné, přidají se celkem nadbytečné naturalistické popisy klistýru,soudní pitvy a útvar se pomalu mění ve filmový scénář s podrobnými, leč dosti zbytečnými popisy chodeb, zrychlení pohybu a jiných fyzikálních veličin a v úplném závěru se mluví výhradně anglicky. Což by snad nevadilo, kdyby to nepůsobilo opravdu pitomě. Konec nelze vůbec brát vážně a je lepší ho vynechat. Je nefalšovaně a velice pitomý. Jediný uchopitelný a uvěřitelný vztah v celém textu je vztah mezi hrdinou a jeho sestrou. Jinak…inu…samé klišé a schéma a vůbec. Nicméně celkové shrnutí - do vlaku nebo před spaním, dobré. Pokračování /bude-li/ si už nedám.

vincek1
05.05.2017 3 z 5

Přečetl jsem s určitým vypětím. A stále si říkal, už se to rozjede a ono ne, jen občas trochu zrychlilo. Takže, sice dočteno, ale jak jsem napsal s vypětím, hlavně psychickým, zkrátka na prášky a těch je kniha plná.

PetraBery
02.04.2017 3 z 5

Za mne průměrná detektivka, kdy mi hlavní hrdina moc neseděl, rozuzlení celého případu taky nebylo to pravé ořechové. Velmi dobře je vykreslena ponurost místa, kde se příběh odehrával. Nevím, jestli po dalších případných dílech sáhnu.

Mischone
21.02.2017 3 z 5

Ne, tohle opravdu nebylo to, co jsem čekala. Mělo to být přece severské "ooo" ale nebylo. Pro mě hlavní postava nebyla tím, kým měla být. Muž přes 40 let, závislý na mladé dívce, kterou znal sotva pár dní? Starší sestra, která mu myje vlasy ve vaně? Dospělý muž, kterého si spletou se studentem na pitevně? Všude tak snadný přístup?- i při vyšetřování? Cože?
Stejně jako u knihy Řezník, jsem knihu dočetla pouze ze zvědavosti co ukáže závěr..
Některé situace mě donutily kroutit jen hlavou .. Hvězdičky dávám za vykreslení okolí - výborné číst za deště a chmurného dne. Ale jinak je to opravdu vše ;)
A po přečtení Dívky v ledu už má množství homosexuálů v knihách překročenou mez ...

Mentiri
13.02.2017 2 z 5

Celou knihu si říkám: "super, super..." Sem tam nějaká moucha a podivnost, jinak fajn... Ale ten konec? Motiv pachatele? Jeho... ehem "mazlíček na provázku", deus ex machina ... Tam to prostě autor bohužel zazdil... :D

norská literatura severská krimi norské detektivky

Heine Bakkeid (p)
norská, 1974
2017  68%Až mi zítra budeš chybět
2019  70%Setkáme se v ráji
2022  60%Neprebudíme sa
2023  60%St. Avenger

Kniha Až mi zítra budeš chybět je v