Draci

Draci https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/520658/mid_therra-draci-uWN-520658.PNG 5 1 1

Therra série

< 2. díl

Therra Draci je pokračovaním príbehu o putovaní po Therre. Po krajine, ktorú obývajú majestátni draci, elegantné jednorožce, ale aj nezávislí vlci. Lúky tam žiaria kvetinami, hory sú vysoké a plné jazier a v hlbokých lesoch sa ukrývajú magické tvory. Čaká vás množstvo nečakaných prekvapení, aj stretnutia s postavami, ktoré ste si v prvej časti príbehu obľúbili.... celý text

Matri
21.08.2023 5 z 5

(SPOILER) "Zachránil si ma? Ale prečo?" hrdlo mi stiahlo a po tom kriku ma zvláštne bolelo. Svoj hlas som vôbec nespoznávala.
"A prečo nie?" zareagoval pobúrene. "Pokladáš ma za netvora? Dokonca ťa netúžim ani zožrať. Som presvedčený, že by si mi nechutila."
Tak toto sa ma trošku dotklo. Ako môžeš vedieť, že by som ti nechutila?

Mala som pravdu!
Prvý diel bol slušným začiatkom pred týmto, čo nám autorka pripravila do knihy Draci!!!
Som veľmi spokojná (dočkala som sa aj vcelku príjemnej romantickej linky, možno aj dvoch!? :)) Kapitoly sú o kúsok dlhšie, čo deju podľa mňa pomohlo a celkovo vidím progres v celkovom jazyku a štýle (okrem dosť veľa preklepov a chýb - čítala som eknihu). Všetky nedokonalosti z prvej časti zmizli, takže chválim!

Samotný dej plynulo nadväzuje na Cestu do neznáma, a teda putujeme so Zoe a jej spoločníkmi za liekom pre princeznú. Po nepriaznivých udalostiach sa Zoe ocitá v spoločnosti nového spoločníka ;-) A presne tieto časti boli pre mňa top!! Zoe som si naozaj obľúbila, aj keď sa správala miestami naozaj ako pravý tínedžer ;-)
Ach Samián... aj toho som sa dočkala viac.. a že som veľmi spokojná!
Páči sa mi ako je dej stále zahalený množstvom tajomstiev, dokonca mám pocit, že s každým jedným odhalením len pribudne ďalšie a dej sa stále viac zamotáva. Som zvedavá čo má autorka ďalej v pláne..
Zoriina linka je o dosť pokojnejšia. Viac menej pátra po minulosti, čo tiež prináša zaujímavé odhalenia. Ani jej časti ma v knihe určite nenudili.
Vystupuje tu veľa veľmi zaujímavých postáv, čo sa veľmi páči! A každému kto pôjde čítať odporúčam pozrieť na facebook stránky "Therra", kde autorka pridáva množstvo animácií, obrázkov a vizualizácii nielen hlavných hrdinov, ale aj ako to v Therre vyzerá. Mne to neskutočne pomohlo si všetko vizualizovať, čím som si príbeh užila ešte oveľa viac!!
Takže priala by som si, aby si príbeh prečítalo čo najviac milovníkov YA fantasy, pretože jednoznačne stojí za to!! Ja môžem len odporúčať a moc moc a ešte raz moc sa teším na pokračovanie ;-)

Sklonil som hlavu a usmial som sa. Keď som si pomyslel, že vlk bráni draka, zdalo sa mi to trošku komické, ale zároveň veľmi milé.

2022  90%Cesta do neznáma
2023  100%Draci