Vzdálené modré hory

od:


KoupitKoupit eknihu

Barnabáš Sackett byl na útěku. Měl jedinou možnost - zamířit dál na Západ. S několika bojovnými přáteli a se svou odvážnou ženou Abigail po boku se pouští do boje s osudem. Znovu musí vyplout na moře a utkat se se svými nepřáteli. Jeho vítězství na moři je jen první krok. Proti němu stojí divoký kraj, přírodní živly i nepřátelští Indiáni. Všem nebezpečím se Barnabáš musí postavit tváří v tvář a dobýt tak místo na slunci pro sebe, své děti i budoucí generace Sackettů. V příběhu, který navazuje na první díl cyklu, na román Sackettova země, se znovu setkáte se starými známými - Barnabášem Sackettem, Abigail, Jublainem, kapitánem Tempanym, Sakimem a dalšími....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/25168/vzdalene-modre-hory-MzG-25168.jpg 4.329
Série:

The Sacketts (2.)

Orig. název:

To The Far Blue Mountains (1984)

Žánr:
Literatura světová, Dobrodružné
Vydáno:, Talpress
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Přidat komentář
PatrikDi
14.12.2013

Barnabáš se pouští do dalšího dobrodružství, po soupeření nad proradným anglickým šlechticem, se vydává kolonizovat břeh Severní Ameriky. Autor knihy je velmi dobrý v popisování děje, setkáváme se piráty, anglickými, španělskými a francouzskými námořníky a jejich válečnými lodními pevnostmi, indiány a Novým světem. Je velmi pozoruhodné jak Louis L Amour dává prostor v díle vztahům osadníků, komunikaci mezi jednotlivými osobami, která obohacuje čtenáře. Pro mne se velmi žádaným tématem stalo stavění opevnění a táborů. Každý z kolonizátorů zastává jistou funkci, podle toho jaké má schopnosti. Kromě jiných postav je nenahraditelným článkem v komunitě Sakim, lékařem, sběračem bylin a velkým pomocníkem.

valentýna
11.12.2012

První díl této knihy jsem nečetla, ale vůbec to nevadilo. Autor nás seznamuje dobrodružnou formou se začátky osidlování Ameriky. S rodinou a přáteli Barnabáše objevujeme neznámé americké divočiny kam ještě běloši nepronikli a kde hledají svobodu a nezávislost, bojujeme s indiány a piráty. Určitě vyhledám i další díly této ságy.

Autor a jeho další knihy

Louis L

Louis L'Amour
americká, 1908 - 1988

všechny knihy autora

Uživatelé mají knihu

v Přečtených44x
v Čtenářské výzvě1x
v Doporučených2x
v Knihotéce12x
v Chystám se číst5x
v Chci si koupit1x