Vzdálené modré hory

Barnabáš Sackett byl na útěku. Měl jedinou možnost - zamířit dál na Západ. S několika bojovnými přáteli a se svou odvážnou ženou Abigail po boku se pouští do boje s osudem. Znovu musí vyplout na moře a utkat se se svými nepřáteli. Jeho vítězství na moři je jen první krok. Proti němu stojí divoký kraj, přírodní živly i nepřátelští Indiáni. Všem nebezpečím se Barnabáš musí postavit tváří v tvář a dobýt tak místo na slunci pro sebe, své děti i budoucí generace Sackettů. V příběhu, který navazuje na první díl cyklu, na román Sackettova země, se znovu setkáte se starými známými - Barnabášem Sackettem, Abigail, Jublainem, kapitánem Tempanym, Sakimem a dalšími....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/25168/vzdalene-modre-hory-MzG-25168.jpg 4.329

The Sacketts (2.)

To The Far Blue Mountains (1984)

Literatura světová, Dobrodružné
Vydáno:, Talpress

PatrikDi
14.12.2013

Barnabáš se pouští do dalšího dobrodružství, po soupeření nad proradným anglickým šlechticem, se vydává kolonizovat břeh Severní Ameriky. Autor knihy je velmi dobrý v popisování děje, setkáváme se piráty, anglickými, španělskými a francouzskými námořníky a jejich válečnými lodními pevnostmi, indiány a Novým světem. Je velmi pozoruhodné jak Louis L Amour dává prostor v díle vztahům osadníků, komunikaci mezi jednotlivými osobami, která obohacuje čtenáře. Pro mne se velmi žádaným tématem stalo stavění opevnění a táborů. Každý z kolonizátorů zastává jistou funkci, podle toho jaké má schopnosti. Kromě jiných postav je nenahraditelným článkem v komunitě Sakim, lékařem, sběračem bylin a velkým pomocníkem.

valentýna
11.12.2012

První díl této knihy jsem nečetla, ale vůbec to nevadilo. Autor nás seznamuje dobrodružnou formou se začátky osidlování Ameriky. S rodinou a přáteli Barnabáše objevujeme neznámé americké divočiny kam ještě běloši nepronikli a kde hledají svobodu a nezávislost, bojujeme s indiány a piráty. Určitě vyhledám i další díly této ságy.

Louis L

Louis L'Amour