Poklad v zálive

Poklad v zálive https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/138078/bmid_poklad-v-zalive-KGf-138078.jpg 4 27 2

Sackettovi série

Mladý Orlando Sackett, ktorý žije sám ako prst v rodičovskom zrube, má už plné zuby vrchárskej biedy. Jedinou možnosťou, ako prísť k peniazom, je vybrať sa na západ s priateľom, ktorého túžba po zlatom poklade ženie do Mexického zálivu. Odtiaľ je už len krôčik k zosnovaniu plánu s bývalým lodným kapitánom. Aj keď ako honci dobytka vzbudzujú hľadači pokladu menšiu pozornosť, ich najnebezpečnejší protivník, vojenský veliteľ Herrara, má dobrý nos. V závere akcie zamieša karty spôsobom, na ktorý najviac doplatí Orlando. Pobyt za mrežami však dobrého chlapa iba zocelí a ešte lepšie vyzbrojí do boja s úhlavným nepriateľom...... celý text

Literatura světová Dobrodružné
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

Lando , 1962

Sitting-Bull
15.02.2024 4 z 5

Tohle je za mě z těch trochu slabších dílů. Ty roky strávené ve vězení mi nějak v souvislosti s jeho následným chováním nedávají úplně smysl, ale budiž, je to oddychovka a v tak super sérii i slabší místa můžeme autrorovi prominout. :-)

Luigi1
10.07.2020 5 z 5

(SPOILER) Orlando Sackett po zmizení otce ho pěstoun stáhnul ze školy a místo něj tam dal svého syna za Sackettovi peníze.Po jednom nesčetných napadení jeho synem se vzbouřil a vyvrchlilo to rvačkou kdy Orlando mu přerazil sanici a zlomil nos,utekl do chatky ve které pobýval se svým otcem po zemření matky.Když se objevily v oběhu zlaté mince tak se hnuly ledy a začal se rozvíjet Orlandův osud.

Louis L'Amour
americká, 1908 - 1988
2000  77%Sackettova zem
1992  85%Vzdálené modré hory
1993  89%Jubal Sackett
2005  87%Osamělý jezdec
1992  89%Hondo

Kniha Poklad v zálive je v