Terezka a dvojčata

od:


KoupitKoupit eknihu

Hrdinkou příběhu je prvňačka Terezka, která žije ve velkém městském domě s maminkou a babičkou. Babička se stará o vnučku, vodí ji ze školy i do školy, chodí spolu nakupovat, starají se společně o zahrádku před domem. Děvčátko nemá kamarády ani kamarádky, kamarádí a povídá si vlastně jen s Pepanem, kanárkem od sousedů. Jednoho dne ale nastane v jejím životě změna. Místo starších manželů se do vedlejšího bytu nastěhuje rodina s dvojčaty Davidem a Jakubem, kluky, kteří jsou od sebe k nerozeznání a jsou stejně staří jako Terezka. Dvojčata hýří nápady a zapojí - bez vědomí babičky - do svých akcí i Terezku....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/27259/terezka-a-dvojcata-27259.jpg 31
Žánr:
Pro děti a mládež, Pro nejmenší
Vydáno:, Barrister & Principal
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Barza
04. prosince

Mam dceru Terezku a dva mensi kluky Vojtu a Lukase. Takze zvedave cteme vsechny detske knizky, kde se tato jmena vyskytuji. Dokonce jsme cetli i knizku, kde se v rodine hrdiny/hrdinky vyskytuji i dalsi jmena z nasi rodiny, o to je pak cteni zabavnejsi. Rikame si, zda se knizni postava podoba nasi skutecne apod.

V teto knizce se mi jen nelibi, ze babicka Terezky je zaujata vuci muzum ("za vse zle mohou muzi"), a neni vysvetleno proc. Model rodiny babicka-maminka-dcera se mi zda jednostranny, muz ma podle meho nazoru v rodine svou roli. Predpokladam nejakou babiccinu a patrne i mamincinu negativni zkusenost s muzi. Nastesti deti to tak intenzivne nevnimaji a behem cteni se tato babiccina zast pomalu rozplyva. Cteni je to pekne, doporucuji.

Autor a jeho další knihy

Liběna Skálová

Liběna Skálová
česká, 1924 - 2014

Uživatelé mají knihu

v Přečtených1x