Tercie se bouří

Tercie se bouří https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/279190/bmid_tercie-se-bouri-63da8c410feb3.jpg 4 2 1

Tercie A je postrachem konzervativně smýšlejících profesorů, naopak ředitel školy Špička, jako fanoušek hokeje, sdílí nadšení chlapců pro sport. Nový profesor dějepisu Sýkora je však velice přísný, má vysoké nároky a chlapci se jeho hodin obávají. Jediný Jirka Laštovka se ho nezalekne a rozhodne se profesora Sýkoru změnit.

Turlogh
18.10.2018 5 z 5

A máme tu opět obzvláště vydařený román Vládi Zíky. Tato kniha mi svým námětem připomínala staré dobré české filmy Škola, základ života a Cesta do hlubin študákovy duše. A samozřejmě také knihy pánů Rady a Žáka z prostředí prvorepublikových škol, jako je například kniha Dobrý borec Antonín. Hlavním hrdinou je Jirka, skvělý sportovec, dobrý kamarád ostatních a vůbec prima kluk. Děj příběhu je kromě stránky vtipné a zábavné napěchován i událostmi navýsost dobrodružnými a kupodivu dalo by se říci, že jde i o román psychologický, nahlížející do duší chlapců i jejich profesorů. Nelze jinak, než dát pět hvězd a doporučit. Howgh.