Ten první

Ten první https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495495/bmid_ten-prvni-xg5-495495.jpg 4 230 53

Ten první série

Před dvanácti lety zasáhla maturitní ročník střední školy v Long Acre tragédie. Tu osudnou noc přežila jen hrstka studentů, kterou média nazvala Ti, kteří přežili. Liv Ariasovou nikdy nenapadlo, že by se do Long Acre ještě někdy vrátila – dokud ji a ostatní přeživši nepřivede zpátky do městečka dokument o oné osudné tragédii. Její stará láska, Finn Dorsey, je najednou mnohem blíž a pořád je to k sobě neskutečně přitahuje. Když spalující polibek znovu zažehne dávný plamen, Liv si uvědomí, že tenhle obhroublý policista je možná přesně to, co potřebuje… Strhující příběh, který se stal mezinárodním bestsellerem... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

The Ones Who Got Away , 2018

georginaa
24.10.2022 5 z 5

Každý máme první lásky ze škol, jen málokomu to vydrží, někdy bych si přála zjistit, jak vlastně první láska žije. Nicméně prožít tak otřesnou událost by poznamenala snad každého. Líbilo se mi jak si vlastně společně pomáhali, i když každý se to snažil nějakým způsobem vytěsnit ze svého života, jenže stačí nějaká připomínka a noční můry se vrátí jak lusknutím prstu. V tomto příběhu se poukázalo na to, že i v těch nejtěžších chvílích může jakákoliv láska pomoct, nehledě se opět zamilovat do své školní lásky. Moc pěkný romantický příběh se zápletkou.

lucie3944
23.10.2022 4 z 5

Krásná kniha o nepěkných věcech. Člověk často slýchá o těchto událostech, ale neumí si představit, jak moc to zamává s přeživšími. Však jsou rádi, že přežili, ne? Určitě pak jde jejich život dál beze změny, já bych to tedy tak měla - to si myslí asi většina z nás. Ale ouha. NIKDO z nás nevíme, jak by se taková událost na komkoliv z nás podepsala, dokud ji sami nezažijeme. A pokud se člověk děsí ještě několik let poté, musí to být opravdu nepříjemné (mírně řečeno).
Každý z hrdinů si našel nějaký způsob, jak s tímto zážitkem žít dál. A pokud budou i další díly, sem s nimi.
Jediné, co mě tam fakt štvalo, byl ten mladý recepční, to byl fakt blbec jedná báseň.

Ralemo
17.10.2022 5 z 5

No páni. Tak to byla pecka, podle obálky jsem čekala něco jiného. Neskutečný příběh zasazený do americké střední školy se zápletkou, která se ve světe bohužel někdy děje. Čekala jsem, že tam budou i kapitoly z minulosti, které se tam (naštěstí?) neobjevily. Moc se mi líbil děj po této tragédii a to jak v knize bylo popsáno jak se s tím hlavní hrdinové postupně vyrovnávali a jak moc jim to ovlivnilo život.
Nakonec se z knihy vyklubala krásná romantická kniha se zajímavou zápletkou a touhou po spravedlnosti. Hlavní hrdiny si ihned zamilujete. Liv i Finn si zasloužili svoji šanci, neskutečná přitažlivost, výborné slovní přestřelky, i přes veškerou minulost si nakonec najdou svoji společnou cestu. :)

keiko33
14.10.2022 5 z 5

Krásny príbeh o preživších masakru na strednej škole. Ako sa ich život behom chvíle zmenil, ako tragédia postihla všetkých naokolo, no aj napriek všetkému zlému čo sa im stalo, museli nájsť silu ako ísť ďalej. A to, že sme šťastní, aj keď tí druhí nemali také šťastie, neznamená, že sme na nich zabudli. Práve naopak žijeme aj pre nich.

maafa
10.10.2022 5 z 5

Jestli nějaké knížce škodí obálka, tak je to právě tahle. Působí to jako laciná eroťárna, jakých tu vychází hromada. A přitom se jedná o krásný příběh s velmi neotřelým tématem následků velké tragédie. Ano, je tam výrazná romantická linka a dost erotiky, ale příběh je krásný a dojemný. Takže se nenechte zmást lacinou obálkou a nenechte si tento příběh ujít:).

hana1039
09.10.2022 5 z 5

Závažné téma, stále existující, bohužel,ale taky jak bylo napsáno, tihle mladí lidé nakonec vztyčily ukazující pomyslný prostředník těm, kteří je chtěli připravit o život ... postupně se vzchopili a získávali větší a větší sebevědomí a tím vlastně i ,, vyhráli,, nad střelci...

Ketfl
06.10.2022 5 z 5

Řekla bych, že obálka i zařazení knihy je trochu zavádějící. Čekala jsem opravdu nějakou erotiku, ale tohle byla spíš nádherná romanťárna s dávkou erotiky. Jedná se o opravdu zajímavý příběh o dvou lidech, jejichž společná láska je protkaná velice nešťastnou událostí, která je potkala, když studovali na střední škole. To, že někdo zaútočí na své spolužáky zbraní, se v Americe (ale už i jinde) děje poměrně často. Nedovedu si vůbec představit, že bych měla něco takového zažít a musím říct, že ač si z toho postavy této knihy odnesly mnoho šrámů, v závěru je to rozhodně nesrazilo na kolena. Knihu jsem si i přes to smutné téma moc užila. Sama romantická linka byla úžasná, mezi Olivií a Finnem panovala naprosto skvělá chemie, takže se to četlo jedna radost. Za mě mohu říct, že tato kniha rozhodně stojí za přečtení.

terikus
03.10.2022 5 z 5

No tak podle obálky jsem čekala nějakou slaďárnu, romanťárnu a opak byl pravdou. Docela smutný příběh, který vezme za srdce. Je šílené, že se tohle na světě děje a jsem ráda, že jsem mohla přečíst knížku z tohoto prostředí.

narisa
01.10.2022 5 z 5

Kniha má možná trochu zavádějící obálku, ikdyž tu erotiku si tam také užijete. Moc se mi líbí, jaké téma si autorka pro knihu vybrala. Tím spíše, že je Američanka a v Americe se toto bohužel děje na školách moc často. A bohužel nejenom v Americe, ale už i po celém světě. Kam až může vést šikana... A na rovinu můžou za to media a sociální sítě, potencionální útočníci se jimi inspirují. Jo, globalizace a digitalizace má hodně negativních důsledků.
Každopádně to je příběh, který vezme za srdce (hlavně začátek a konec). Protože pracuji ve školství a jsem matka, o to více mě to zasahuje. Absolutně si nedovedu představit (a nikdy bych to ani nechtěla zažít), jak se přeživší s tím vším vyrovnávají. Ale autorka to velice zajímavě popisuje. Jen škoda, že nešla více do hloubky, ale uvidíme v dalších dílech.
Jinak příběh Liv a Finna byl velice romantický a zároveň srdcervoucí. Obě postavy byly zajímavé a sympatické a já jsem jim to moc přála. Obzvlášť, když se dočkaly až po dvanácti letech a po takové hrůze.
Liv byla skvěle přidrzlá a Finn byl zase úžasný ochranář. Spolu tvořili skvělý pár s úžasnou chemií.
Moc se těším na další díly (tedy doufám, že vyjdou) a vřele doporučuji k přečtení.

moma08
01.10.2022 5 z 5

Tenhle příběh v sobě ukrýval hodně smutku, ale i přesto, jsem se jako čtenář, cítila dobře.
Postavy v knize byli super a líbila se mi chemie, kterou mezi sebou měli Liv a Finn, i když se tolik let neviděli.
V poděkování bylo napsáno, že je to série, takže budu doufat, že se třeba dočkáme i příběhu, který nám budou vyprávět zbývající tři hrdinky.

LenRan
29.09.2022 5 z 5

Velmi pěkně a citlivě napsáno, traumatické pozadí příběhu je děsivé, ale hlavní hrdinové jsou úžasní, fandila jsem jim. Klidně to mohlo být i delší, takže budu doufat, že se dočkáme vydání celé série :)

evineckY
29.09.2022 5 z 5

Povím vám, že dle obálky jsem mněla představu pěkného erotického příběhu.
Jelikož nečtu anotace, tak jsem se hodně spletla.
Romantika tam tak nějak byla, ale jsem šokovaná a nepřipravená.
Tato kniha není vůbec lehké čtení, doporučuji.

pacinka
29.09.2022 5 z 5

Velmi krásně napsaná kniha, nedokázala jsem ji odložit. Autorka dokázala přesvědčivě popsat pocity hlavních hrdinů, citlivě rozebrala hlavní téma knihy tak, že já osobně a myslím si, že i všichni kdo budou knihu číst by nic takového nikdy nechtěli zažít. Mezi hlavními postavami Liv a Finnem byla skvělá chemie, líbilo se mi jejich vzájemné škádlení a humor. Přečteno na jeden zátah.

Roni Loren
americká, 1979