Ten, koho přece znám

Ten, koho přece znám https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/432329/bmid_ten-koho-prece-znam-4xs-432329.jpg 4 106 31

Studium na prestižní britské internátní škole je odnepaměti vstupenkou mezi společenskou elitu. Co když se však na této předem nalinkované cestě něco zvrtne? Dva někdejší premianti, Danny Allen a James DeWitt, se po letech setkávají v pečovatelském domě: jeden jako pomocný ošetřovatel, druhý jako odložený pacient. Návrat do běžného života nebude jednoduchý, ale oba zjistí, že si můžou vzájemně pomoct víc, než čekali.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Kniha Zlín

The Man I Think I Know , 2018

panjan
06.08.2020 3 z 5

Ano, tohle přece znám. To je mainstreamová, prvoplánová záležitost. Těch je. Ale bude patřit do té lepší poloviny z podobných záležitostí na vypnutí mozku.

Hesiona
10.07.2020 4 z 5

Na tuto knihu mě upozornili na FB, kde se psalo, že pokud se mi líbil film Nedotknutelní, bude se mi líbit i tato kniha. A měli pravdu, jsem ráda, že jsem si ji koupila. Námět je podobný a ne úplně stejný, což je samozřejmě dobře. Příběh je psaný v ich-formě a ve vyprávění se střídají obě hlavní postavy. A končí to dobře, což mě na závěr pohladilo :)

jeani001
09.07.2020 5 z 5

Naprosto úžasné, dokonalé, nemám slov...
Pokud máte rádi film nedotknutelní, tak si tuto knihu zamilujete.
Kniha o strachu a odvaze, utrpení i naději a hlavně o tom, že se i přes nepřízeň osudu nesmíme nikdy vzdát.
Doporučuji!!!

Aprilek
02.07.2020 5 z 5

Moc krásná a vtipná kniha

PéEm
26.06.2020 5 z 5

Jsem moc ráda za doporučení si tuhle knížku přečíst. Bylo to úsměvné, dojemné a opravdu lidské počtení. Mohu jen doporučit jako pohlazení po duši.

hopen
22.06.2020 5 z 5

Moc milý příběh, který se mi dobře četl a jsem moc ráda že jsem na něj narazila. Doporučuji :-)

mysterygirl
19.06.2020 5 z 5

To bylo tak milý a krásný

Petra21
18.06.2020 5 z 5

S širokým úsměvem dočitám poslední list a něžně hladím obálku. Není to jen příběh o nečekaném přátelství dvou rozdílných lidí. Je to příběh o tom, jak jsme plní predsudků a predjímání... jak dokážeme být silní, když opravdu chceme. Můžeme sami sebe překonat, nikoliv se jen odevzdat osudu. Přiznávám, že se děj dá předvídat a ano, patosu se nevyhneme, ale....vše odpuštěno. Zcela jsem se tomuto čirému lidství poddala.

sadlo
10.05.2020

Skvělá kniha! Zaujme toho, kdo má rád film Nedotknutelní.

iceVS
26.04.2020 5 z 5

I když to hlavní, co mě k téhle knize napadá, je motto, že vše zlé je za námi a čekají nás jen krásné zítřky, není to vlastně na škodu.
Obyčejný příběh, který bychom nechtěli zažít. Dojímavý, smutný, k zamyšlení. A přesto jsem se nemohla od knihy utrhnout. Brilantně napsaná, skvělý překlad, žádné hrubky, příjemná obálka. Smekám.

Dresia
27.03.2020 5 z 5

Krásný příběh. Sice děj trochu předvídatelný, ale jinak nemám co vytknout, moc hezky napsané povídání o vážných věcech.

přátelství láska anglická literatura rodinné vztahy Velká Británie život poškození mozku

Autorovy knížky

Mike Gayle