Ten divnej a jiná

Ten divnej a jiná https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532556/bmid_ten-divnej-a-jina-65d4ede27e714.jpg 5 3 3

Citlivě napsaný příběh o hledání pochopení ve světě nechápajících. Prolínají se v něm aktuální složitá témata dnešních náctiletých a před čtenářem souběžně s nejniternějším konfliktem teenagerů, hledajících vztah k sobě samým i ke světu kolem, pozvolna rozkvétá první láska. Oba protagonisté mají své přísně tajné světy kdesi za zavřenými víčky, Jendův je čarovně krásný a plný naděje, Markétin jedna velká noční můra. Nakonec se setkají na místě, kde ani jeden není tak zcela o své vůli. Román je o náhodách, které nejsou náhodami, o zázracích, jež jsou to nejpřirozenější v lidském životě, a také o skutečnosti, že žádný závěr není definitivní. Ten divnej a jiná je autorčina prvotina a její rukopis získal ocenění Hvězdy inkoustu na knižním veletrhu Svět knihy 2023.... celý text

ctenarHans4PXn
01.03.2024 5 z 5

Young Adult román s duchovní hloubkou psaný pěknou češtinou. Přečteno jedním dechem, jako když ladně plujete po vlnách a paprsky slunce se svěžím vzduchem vás utvrzují v tom, že je všechno v naprostém pořádku! Krásné. Sice YA, ale najde se v něm každý. Děkuju.

robertvQm4
26.02.2024 5 z 5

Poeticky něžný a přitom střízlivě drsný. A jak to hezky vyjádřil můj starý kamarád: Nadčasový duchovní všeprostupující rozměr v příběhu (ne zrovna čítankové) lásky dnešních náctiletých

ozzak
26.02.2024 5 z 5

Moc pěkné napsaná prvotina novela od velmi dobre kámošky o citovém tapani v dospívajícím věku. Ve které zvolila hodně příjemný literární styl ktery se čte velmi pěkne. Rád se k knize budu vracet a budu doufat že brzy dočkáme dalších pěkných knih od této výborne spisovatelky.

Autorovy knížky

Jolana Mathesová
česká, 1977
2024  100%Ten divnej a jiná

Kniha Ten divnej a jiná je v