Templáři a tajná moudrost islámu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Templáři a tajná moudrost islámu : neznámé dějiny svobodného zednářství Vůbec poprvé odhaluje zdroj zevnitř zednářského hnutí šokující pravdu o původu templářského řádu a tedy i svobodných zednářů – a to, že jejich kořeny jsou více než s křesťanstvím spjaty s islámem. O problematice původu zednářů bylo napsáno již nemálo prací, avšak tato kniha otevírá zcela novou perspektivu výkladu. Je více než jisté, že vyvolá bouřlivější debaty než doposud jakákoliv jiná práce na toto téma. Princ Michael plně využívá své výsady pátrat v knihovnách tajných řádů, jichž je členem. Kniha proniká hluboko do historie, zkoumá pravé kořeny tohoto celosvětového hnutí a vrhá nové světlo na některé klíčové historické události Evropy a Blízkého východu. Popisuje rovněž autorovu hluboce osobní a nebezpečnou cestu, kterou byl nucen podstoupit, aby tyto pečlivě utajované skutečnosti ověřil a vynesl na denní světlo. Autoři nás při hledání kořenů svobodného zednářství přenášejí hluboko do historie – daleko před dobu, kdy se ve Skotsku usídlili potomci templářů vyhnaní z Francie poté, co byl jejich řád zrušen – až do původní biblické země, která se spíše než v Palestině nacházela na západě Arabského poloostrova. Skutečné tajemství Vnitřního kruhu templářského řádu je takové, že kdyby bylo odhaleno, otřáslo by samými základy křesťanské i židovské víry. Templářský řád je opředen mnoha záhadami. Jeho rytíři měli za úkol chránit poutníky ve svaté zemi. Později získali značný vliv a na Blízkém východě prý poznali tajnou moudrost islámských mystiků. Po dramatickém pronásledování byl řád nakonec krvavě potřen. Podle některých hlasů ale působí v skrytu dál ve svých nástupnických organizacích. Zejména v nejslavnějším z nich – v řádu svobodných zednářů. S hlubokým vědeckým vhledem a s použitím interních materiálů tajných společností, jichž je členem, podává autor Princ Michael z Albany strhující svědectví o dějinách nejznámějšího vojenského a duchovního řádu v historii. Vyprávění vás vtáhne do biblických krajin, které se nenacházely, jak se dnes často tvrdí, na území Palestiny, nýbrž v západní Arábii. Poznejte skrytý vliv islámu na esoterické učení templářů i dnešních svobodných zednářů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/135080/templari-a-tajna-mou-135080.jpg 3.67
Žánr
Literatura světová, Náboženství, Historie
Vydáno, Grada
Orig. název

The Knights Templar of the Middle East: The Hidden History of the Islamic Origins of Freemasonry, 2006

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Templáři a tajná moudrost islámu

Přidat komentář
dadasada
08.11.2017

Kompletně jiný pohled, který vám trochu z jiné strany osvětlí pozadí křížových výprav, církve, islámu atd. Bohužel se o tomto nedočtete na normálních zdrojích. Někdy mi přijde, že některé věci jsou nepodložené, ale jak se několikrát zmiňuje, bohužel nejsou prameny, ze kterých by se dalo bezesporu čerpat. Každopádně pokud se na tom člověk zamyslí, má to něco do sebe - nejsou to totálně konspirační teorie.

hkrat.sn
22.03.2013

ano, tuto knihu doporučuji předčítat kapitolu po kapitole ve školách, no a našim "slavným" politikům jako povinnou četbu pak je snad přejde chuť něco vracet církvi, no a p.Dukovy bych to předčítal před spaním.
jinak tuto knihu vřele doporučuji všem s porovnáním Černá kniha církve je psána čtivě skoro jak detektivka jen s tím rozdílem, že zločince znáte od začátku.


Dandulka
18.11.2012

Zajímavé čtení,křesťanství, judaismus nebo islám...? Zase tolik rozdílů po přečtení téhle knihy v nich nenajdete.