Temný mlýn

Temný mlýn https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/508742/bmid_temny-mlyn-63b9a06571a92.jpg 2 5 2

Studentka Lilien, rozhodnutá zapomenout na nepodařené dětství v dětském domově, zdědí středověký mlýn s pohnutou historií a s tajemstvím. Bez prostředků odjede do Berverye v Pikardii dědictví převzít a netuší, že s ním se stane součástí velkého dobrodružství jednoho starého šlechtického rodu.

Romány Literatura česká
Vydáno: ekniha , Pierre Asier

Temný mlýn , 2022

renefer
24.02.2023 2 z 5

Román má zajímavý formát. Začínalo to celkem slibně. Dívka ze sirotčince zdědí starý mlýn po někom, kdo má být její příbuzný. Tím vlastně zjistí, že pochází ze šlechtické rodiny. Mlýn na spadnutí, holka bez peněz, co s tím? A pak se vracíme zpátky v čase k jejímu zrození. Pořád dokola, jenom pokaždé pohledem jiného účastníka příběhu. A každý k tomu příběhu přidá něco svého. Takže nakonec dostanete ucelený příběh, který už vás vlastně nezajímá, protože se nikam neposouvá.

babicka_amalka
23.02.2023 3 z 5

Což o to, četlo se to celkem dobře a i příběh byl docela zajímavý;
ale ubírám hned dvě hvězdy za neskutečné pravopisné chyby, za něž by se snad musel stydět i žák obecné školy!
Nejen spousta chyb ve shodě podmětu a přísudku, ale i takové perly jako: "pitevní správa", "smutné správy" (což jen dokazuje, že nejde o překlep, ale o zásadní neznalost pravopisu!), "výr barev", "let diodová čelovka", "dětské hry jim rušili lov", a mnoho a mnoho dalších.
Bohužel se mi nikde nepodařilo dohledat překladatele - patrně i on se za "kvalitu" českého vydání stydí.

Pierre Asier
česká, 1967