Temnější než půlnoc: Román z prostředí sicilské mafie

Temnější než půlnoc: Román z prostředí sicilské mafie https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46633/temnejsi-nez-pulnoc-roman-z-prostredi-sicilske-mafie-46633.jpg 3 10 3

Nino Giaconia má pověst nelítostného a krutého zabijáka, zcela oddaného zájmům corleonské mafie a jejímu šéfovi Gasparu Occhiuzzovi. Ale i on má citlivé místo: manželku Rosu Martinezovou, patřící ke klanu „poražených“ z Palerma. Krásná a nešťastná Rosa si ho vzala spíš proto, aby utekla z dusivého područí svého otce, než kvůli lásce. Tímto rozhodnutím si udělala ze života peklo a postupem času pochopila, že není cesty zpět. Po stopách Gaspara a Nina, kteří se ukrývají téměř dvě desetiletí před zákonem, pátrají neústupná soudkyně Elvira Salemiová a komisař Matteo Di Giannantonio, oba plní pochybností a rozporů, přesto rozhodnutí za žádných okolností neustoupit.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Paseka

Piu scuro di mezzanotte , 2009

Cllloe
18.08.2020

Ahoj vy, kterým se do rukou dostala tato knížka jako mně :) Jelikož je celkem pěkný a trefný popis hned v úvodu, tak jenom napíši, že kniha je detektivní román, který se velmi dobře čte ( přelousknuto za dva dny a kdybych hodně chtěla, tak možná i rychleji). Mafiáni jsou zde sice popsáni jako vraždící stroje, přesto jsem jim malinko fandila (což mě trochu děsilo), naštěstí tam byli i kriminalisté, kterým jsem samozřejmě přála, aby ty nejhorší z nejhorších pochytali. Nenapíši jestli se to povedlo nebo ne, ale pokud máte detektivku v ruce, tak přečtením nic neztratíte :)

Jell
15.05.2013

Tato kniha se mi velmi líbila. Četla jsem různé knihy o mafiánech a těchto věcech ale tato kniha převyšuje všechny ostatní. Líbí se mi, že to není jenom o mafii, vraždách a vydírání ale že mezi hlavními hrdinami je i manželka jednoho z mafiánů, která tomu ke konci nasadí korunu a převrátí všechno naopak a ještě ve svůj prospěch. Vřele doporučuji. :)

Renatka
03.02.2013

Tato kniha by mě docela zajímala. Máte někdo nějaké doporučení?

mafie italská literatura

Autorovy knížky