Temné touhy

Temné touhy https://www.databazeknih.cz/img/books/92_/92672/temne-touhy-92672.jpg 4 32 8

Román pro ženy se odehrává koncem 30. let a na pozadí válečných událostí jako milostný příběh anglické krásky a francouzského šlechtice se špatnou pověstí. Dívka přijíždí do Francie, aby se provdala za bohatého hraběte, jehož provází pověst světáka a nebezpečného člověka. Hrdinka neposlouchá žádná varování, sňatek si prosadí a doufá, že se její muž po svatbě změní. Čeká ji však nesmírné zklamání, z lásky se stává nenávist a hrdinka se chce za své pokoření pomstít alespoň poměrem s manželovým správcem. Za války je hrabě podezříván z kolaborace s Němci, shodou okolností se však ukáže jeho pravé smýšlení a tak až po několika letech trápení k sobě manželé najdou láskyplný vztah. ... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Darkest longings , 1991

birgitte
27.03.2022 5 z 5

Nádherný velmi čtivý román na pozadí válečných událostí, úžasné čtení, doporučuji všem, co mají rádi romantiku a historii zároveň

katasokolov
27.09.2020 5 z 5

Tahle kniha je moje srdcovka, kterou jsem už přečetla mnohokrát, ale stejně se k ní vždycky ráda vracím!! Román se odehrává ve 30. letech 20. století především ve Francii, zápletka je vystavěná okolo milostného příběhu na pozadí válečných událostí.... nezůstává však jen u romantiky, ale máme zde i témata špionážního a detektivního charakteru.

helena9598
08.04.2020 5 z 5

Moje první kniha edice Camea. Pravda některé pasáže jsou možná drsnější. Osobně mi to nevadilo. Miluju ten příběh a četla jsem knížku už několikrát dokola. Celkově mě ta kniha prostě nadchla.

happy19
09.12.2018 5 z 5

Miluji ten příběh!

reader.007
29.08.2017 3 z 5

Kdybych knihu nenašla, asi by mne ani nenapadlo si ji přečíst, ovšem stalo se a nebyla to chyba. Určitě ji nedoporučím pro to poněkud masochistické kočkování mezi hlavními hrdiny, jenže autorka se rozhodla vydat na literárně velice tenký led špionáže, navíc podbarvený dobou předválečnou a zčásti i válečnou a sama jsem v šoku, jak úspěšně se jí podařilo vybruslit z toho se ctí.
Výhodou určitě je, že příběh pojala i jako detektivku, takže si až do konce můžete lámat hlavu nad identitou hlavního padoucha, ale já osobně vidím největší pozitivum v tom, jak působivě dokázala postupně budovat atmosféru strachu, který se šířil Evropou (Francií) když se Hitler vydal na své dočasně vítězné tažení.
A to jsem to po prvních 20ti stránkách nezahodila jen proto, že jsem chtěla konečně vědět, co se skutečně stalo nějaké zatracené Hortenzii!! ;-)

bábuška
18.02.2017 5 z 5

Román se odehrává ve Francii během války, popisuje nelehký osud obyvatel rodového zámku nacisty, jejich ponižování, vzájemná pomoc s obyvateli vesnice a nakonec zklamání z toho, že komu nejvíce věřili, se ukázal jako donašeč a zrádce. Kniha je moc hezky napsaná sama jsem byla překvapená. Mohu jen doporučit.

účetní
25.05.2016 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, velmi napínavý závěr. Stojí za přečtení.

Jessybelle
27.03.2016 5 z 5

kniha zajímavá, napínavá, určitě si přečtu i další knihy od této autorky. doporučuji.

Susan Lewis
americká, 1956