Temné tajomstvá

Temné tajomstvá https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/274046/bmid_temne-tajomstva-vVY-274046.jpg 4 835 213

Na policajnú stanicu vo Västerase zavolá zúfalá matka šestnásťročného chlapca. Jej syn Roger zmizol. Polícia vyhlási pátranie a čoskoro sa skupine dobrovoľníkov prečesávajúcich močaristú oblasť naskytne hrozný pohľad. Roger Eriksson je mŕtvy a niekto mu vyrezal srdce. Vyšetrovatelia sa rozhodnú využiť služby psychológa Sebastiana Bergmana, jedného z popredných švédskych expertov na sériových vrahov. Sebastian sa síce po strate manželky a dcéry pri cunami vzdal policajnej práce, no v tomto prípade má vlastné dôvody, prečo chce byť súčasťou tímu. Nie všetci jeho členovia sú zo psychológovej prítomnosti nadšení. Sebastianovo drsné správanie prameniace z prázdnoty po strate rodiny hraničí so zastrašovaním a rozvracia skupinu. Aj napriek nezhodám sa tímu vyšetrovateľov podarí zistiť, že všetky stopy vedú na jediné miesto – do súkromnej školy pre prominentné deti. Palmlövské gymnázium vyzerá na prvý pohľad ako ideálna vzdelávacia inštitúcia, no pod jeho povrchom driemu temné tajomstvá.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Det fördolda , 2010

petrzel
23.05.2014 4 z 5

Měla jsem na začátku problém se do knihy začíst. Na začátku to není kniha ke které bych se usazovala každou volnou chvilku,ale poslední třetina už mě bavila a konec byl perfektní.

MahulenaK
12.03.2014 4 z 5

Líbilo, dobře se četlo a ten konec :-)

hass33
11.03.2014 5 z 5

veľmi inteligentný príbeh, písané s ľahkosťou akú som už dlho nevidel. Ku koncu už bolo možno tých "prekvapení" veľa ale to nič nemení na tom, že táto kniha je odteraz medzi mojimi Top. A Sebastian B. je veľký pán aj keď koná ako koná...neviem čo dodať, je to za 5 hviezd

asterixka
13.11.2013 5 z 5

Jsem nadšená, toto je přesně kniha pro mě :-) Vynikající detektivka plná napětí, zvratů a temných tajemství, která se táhnou celým příběhem... doporučuji všem milovníkům dobré psychologické krimi.

dalimoni
29.09.2013 5 z 5

Velmi slušný detektivní příběh, na kterém autoři ukazují týmovou spolupráci při vyšetřování vraždy (od lidí, kteří zajišťují stopy na místě činu až po IT specialistu, který sbírá informace "od stolu"). Kromě klasického vyšetřování vraždy se příběh dotýká i samotných hlavních i vedlejších hrdinů, jejich běžných rodinných starostí a radostí...Postava psychologa Sebastiana, který nenásilně vstoupí na scénu hned na začátku knihy se nakonec ukáže jako klíčová a autoři s ní dokáží velmi umně pracovat (ponořují se do jeho nitra a zkoumají i jeho minulost).
Samotný závěr knihy (poslední 2 strany) jsou třešinkou na dortu, i když se netýkají samotného vyšetřování (nemůžu prozrazovat pro budoucí čtenáře) - jen chci upozornit, že kniha nekončí vypátráním vraha :-). V posledních pár letech je tady vydáváno přehršle severských detektivních thrillerů, tento patří dle mého názoru mezi ty zdařilejší.

kneslova
05.08.2013 4 z 5

Slušná detektivka, dobře se čte, hodně mi připomíná knihy Larssona, body, za pro mě nečekané odnalení na poslední stránce ohledně dítěte Sebastiana

borknagar
05.08.2013 5 z 5

Detektivka, kterou si zase za pár let rád přečtu a naplno si ji užiju. Skvěle napsané postavy (hlavně Sebastian Bergman), příběh a celková atmosféra této knihy rozhodně žádného čtenáře nezklame. A závěř je více než šokojící. Zde je plný počet nutnost. Vedle románu "Skála" to nejlepší, co jsem letos četl a těžko se budou tyto knihy překonávat.....

jendoslav
18.07.2013 4 z 5

Vynikající a strhující kniha s ďábelským tempem vyprávění - vyvolává těžkou závislost. Výborně psychologicky propracované postavy, pochopitelně především hlavní hrdina Sebastian, který ač je svině první třídy, nakonec stejně přiroste k srdci. Zápletka nápaditá a originální, vyústění taktéž. Nicméně přece jsou v ději poněkud nepravděpodobné momenty, které bez prozrazení pointy nelze popisovat. Nechám si případnou pátou hvězdu pro jejich další dílo, které doufám vyjde česky co nejdříve.

Izu
18.07.2013 4 z 5

Nejdříve jsem se nemohla do knihy začíst,nešlo mi se s postavami sžít,ale pak to bylo již o něco lepší.Zápletka je velmi dobrá,ubírá se nečekanými směry.Postava Sebastiana mi ovšem nebyla sympatická po celou dobu.Přesto všem doporučuji.

evasamankova
17.07.2013 5 z 5

Výborná detektivka, kterou je těžké odložit z ruky. Zajímavá zápletka, hledání nitek důkazů, které vedou k dalším stopám. Autoři skvěle vykreslili postavy detektivů a svérázného psychologa a odhalili i část jejich soukromého života. Díky tomu bylo velmi snadné se s nimi sžít. Závěr byl překvapivý a velmi uvěřitelný. A to nemluvím o velké třešince na samotném závěru. Nutno podtrhnout i výborný překlad. Nakladatelství Host to zkrátka umí. Další kniha autorů Učedník má vyjít, dle nakladatele, na jaře příštího roku. Už se na ni těším.

macer1991
16.07.2013 5 z 5

Vyborna kniha ...má všetko , čo od dobrej detektivky vyžadujem . Na začiatku som sa trochu stracala vo vyšetrovateloch - bolo ich na môj vkus trochu vela , ale posledna tretina knihy bola ako jazda na horskej dráhe...

Syttah
02.07.2013 5 z 5

Skvělá kniha, brilantně propracované charaktery, hlavní postava psychologa stojí za to...úplně se do vyšetřování vžijete. Konec je strhující...

hanap
28.06.2013 5 z 5

Výborná detektivka , napínavá ,drsná , překvapivý závěr ,doporučuji .