Tehelné pole - Chrám futbalu

Tehelné pole - Chrám futbalu https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/244970/tehelne-pole-chram-futbalu-244970.jpg 3 1 1

Spomienky na štadión, ktorý bol mekkou nielen bratislavského, ale i československého a neskôr slovenského futbalu. Hrali tu najlepšie svetové mužstvá a známe futbalové hviezdy. Na Tehelné pole som začal chodiť s mamou. Otec príliš nefandil futbalu. Otec nikdy neprotestoval, akoby chcel dať najavo, že matkine nedeľné výlety chápe ako súčasť harmonického manželstva. Neskôr ako desaťročný som chodieval na Tehelné pole spolu s kamarátmi. V tej dobe televízia nebola, takže poriadny futbal sa dal pozerať len na Tehelnom poli. Pamätám si na ovešané električky i na jednotlivých hráčov. Boli to zlaté časy! Milan Lasica. Kapitoly: Tu sa kopala história, Osobnosti, ktoré stáli pri zrode štadióna, Tehelné pole a diváci, Zápasový kaleidoskop Tehelného poľa, Paberky z Tehelného poľa, Povedali o štadióne, Ostávajú v spomienkach, Koniec jednej legendy. Prvé vydanie.... celý text

mirkoczentovic
07.12.2017 3 z 5

Autor je skvelý rozprávač a dokáže vystihnúť čaro všedne nevšedných chvíľ strávených na štadióne či v jeho okolí. A hoci som sa do týchto nostalgických príbehov ponáral veľmi rád, prepracovanejšia faktografia - ktorá, pochopiteľne, musela ustúpiť autorovmu zámeru - mi predsa len trochu chýbala.

Kniha je podľa môjho názoru vhodná najmä pre pamätníkov, ktorí ešte slávne časy Tehelného poľa zažili na vlastné oči, než pre mladšie ročníky, ktoré mali do činenia už len (v lepšom prípade) s poloprázdnymi tribúnami.