Teď vás asi zastřelíme aneb Mladá dáma na cestách

od:


KoupitKoupit eknihu

Poutavý cestopis. Mladá Angličanka na odvážných výpravách po nejexotičtějších místech světa. A zároveň často nejnebezpečnějších. Kraje oplývající nejen divukrásnou přírodou, ale i zkorumpovanými úředníky, prohnanými podvodníky, státními převraty, nulovou hygienou a jinými svérázy životního stylu velmi vzdáleného vzdělané Evropance vytvářejí působivý kontrast s naivitou, přímočarostí a půvabnou odhodlaností "mladé dámy", pevně rozhodnuté poznat exotiku nikoliv v podobě nakašírovaných palem v luxusních hotelích, nýbrž doslova na vlastní kůži. Když k tomu připočteme ještě patálie s vlastními soukmenovci, jejichž chování na cestách autorka shrnula do výstižného konstatování, že "civilizační návyky se rychle mění v boj o holé přežití, jde-li do tuhého", není se co divit, že v téhle knize přicházejí překvapení ze všech stran a na každém řádku je o čem číst. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32126/ted-vas-asi-zastrelime-aneb-mlada-dama-na-cestach-32126.jpg 4.112
Orig. název:

Getting there

Žánr:
Literatura naučná, Cestopisy a místopisy
Vydáno:, Metafora
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Přidat komentář
Lenu04
18.11.2014

Zajímavá cestovatelská kniha, napsáno vtipně a poutavě, akorát mi vadí občas pocit nedokončenosti, kapitoly mohly být rozděleny a začátky a konce cest mnohem srozumitelněji.

bondula
21.06.2013

Túto knižku som mal rád. Aj keď doba a okolnosti, za ktorých autorka cestovala Afrikou sú už dávno preč, jej zaujímavé zážitky a pútavý štýl písania robia túto knižku zaujímavou aj pre dnešného čitateľa cestopisov. Aj veľmi dramatické udalosti vie podať vtipnou formou. Ľahká knižka, ktorá nenudí. Klobúk dole pred autorkou, že sa vrhla (odvážne, alebo hlúpo?) bez akýchkoľvek predchádzajúcich cestovateľských skúseností rovno na Afriku.

hemrbinladin

Opravdu vynikající kniha dost podobná trilogii Lidé od Mileny Holcové, také je psaná podobným stylem a čtenáři se jistě nebudou nudit. na každé stránce až se tají dech.

Autor knihy

Sue Williams

Sue Williams
anglická, 1948

Uživatelé mají knihu

v Přečtených15x
v Doporučených1x
v Knihotéce7x
v Chystám se číst4x
v Chci si koupit1x