Technologické pokroky v medicíně v etických a psychologických souvislostech

nehodnoceno
Technologické pokroky v medicíně v etických a psychologických souvislostech

Kniha se zaměřuje na etické a psychologické aspekty nejnovějších pokroků v oblasti transplantací, umělých náhrad, robotických postupů nebo využití umělé inteligence. V první části jsou podrobně probrány v nejširších souvislostech transplantace krvetvorných buněk a různých orgánů, včetně srdce, střeva a dělohy. V této oblasti se medicína rozvíjí mimořádně rychle, a přináší tak celou řadu etických, ale i psychologických problémů. Druhá část je věnována etickým otázkám medicíny v informační a technologické době. Jde o souvislosti fascinujících možností bioinformatických přístupů, vzbuzujících obdiv, ale současně i obavy především z hlediska technologicko-etických souvislostí nastolených propojením lidského mozku s počítači a internetem. Do publikace opět přispěli naši přední odborníci z mnoha medicínských i nemedicínských oborů....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/43_/434795/technologicke-pokroky-v-medicine-v--vy3-434795.jpg 00
Literatura naučná, Psychologie a pedagogika, Zdravotnictví
Vydáno, Grada

Autoři knihy

Petr Bartůněk
česká, 1939
Radek Ptáček
česká, 1975

Kniha Technologické pokroky v medicíně v etických a psychologických souvislostech je v