Tátovy holky

Tátovy holky https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/486738/bmid_tatovy-holky-bCf-486738.png 4 169 169

DC Charlotte Stafford série

< 5. díl

Původně neměl v úmyslu zabíjet a ohrožovat staré lidi. Vyhledával jen příležitosti si s nimi promluvit a zavzpomínat. Jenže to by se nesměl vkrádat do jejich ložnic uprostřed noci a kromě vzpomínek a památečních předmětů je zbavovat i toho nejcennějšího, co jim ještě zůstává – posledních pár let života mezi dětmi a vnoučaty. V pátém díle příběhů detektivky Charlotte Staffordové se do hledáčku jejího vyšetřovacího týmu dostávají nezvaní noční hosté, ze kterých životní okolnosti, zklamání a tragédie učinily zločince. Podle autorčiných vlastních slov ji k sepsání tohoto románu inspiroval skutečný osud pachatele, kterého během svojí dlouholeté kariéry u policie zadržela a jehož zločin nebyl v prvé řadě veden zlými pohnutkami, ale utkvělou představou o lásce až za hrob. Charlotte Staffordová čelí jednomu z nejtěžších případů vůbec. Nepůjde v něm pouze o dopadení podezřelého dřív, než se vydá za svojí další obětí, ale také o porozumění vlastní životní cestě. Tento nevšední detektivní román nabízí víc než napětí a vykreslení postupu policejního vyšetřování. Poodhaluje čtenáři, že trpké zklamání a smutek ze ztráty milované osoby může jedince změnit natolik, že se nezastaví před ničím, aby zmírnil svoje trápení, a to i za cenu nejvyšší.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Omega

Daddy's Girls , 2019

Sarrah
16.04.2022 5 z 5

Ze všech knih tato asi opravdu nejslabší, ale neznamená to, že by se mi nelíbila. Díky konci se určitě můžeme těšit na pokračování s Charlie.

adela2230
07.04.2022 3 z 5

Kniha se nečte špatně, ale není nejlepší knihou od této autorky. Příběh je napínavý, závěr teda mírně odflaknutý, ale jde to.

PosPol
31.03.2022 3 z 5

Knihu jsem četla po autorčině Maminčin mazánek. Proto mám srovnání a musím říct, že ta kvalita je někde úplně jinde. Děj je sice napínavý, příběh skvělý, postavy propracované. Konec je ale ukvapený a zklamal mě tak rychlý závěr.

Renca.ch
27.03.2022 3 z 5

Série má sestupnou tendenci, souhlasím s předchozími komentáři, že kniha nebyla moc napínavá, konec knihy překotný, pachatel objeven náhodou. I tak mě při čtení mrazilo při představě, že příběh byl inspirovaný skutečností, kdy pachatel pod vlivem nějaké duševní nemoci mučí staré lidi.

Denisaa478
21.03.2022 5 z 5

Četla jsem všechny knihy od autorky a za mě tahle zatím asi nejlepší

WaN635
20.03.2022 3 z 5

Začátek dobrý, prostřední pasáž nic moc a nejlepší z knihy bylo na posledních cca 50 stránkách. Během čtení jsem se ujistila, že tato série není nic pro mě a tímto dílem pro mě končí.

tyna_01
16.03.2022 4 z 5

Další kniha od Sarah se mi četla velmi dobře. Autorka nezklamala, postavy i děj byl super. Jen nedokážu říct proč, ale chybělo mi tam trochu větší stupňování napětí. Proto ubírám jednu hvězdu.

natynka21
14.02.2022 5 z 5

Tahle detektivka se četla jedním dechem, nedokázala jsem se od ní odtrhnout. Je to sice první kniha, kterou jsem od autorky četla, ale vím, že určitě nezůstane poslední.
Přemýšlela jsem, jak se vyjádřit ke konci, aniž bych napovídala, řeknu tedy jen to, že mě poslední dvě kapitoly dojaly.

Monkas1
07.02.2022 5 z 5

Doporučuji

Špekyn
05.02.2022 5 z 5

Skvělá, napínavá a promyšlená detektivka.
Pěkné je střídání prostředí a pohledu policie s prostředím a pohledem spodiny/pachatelů. Zajímavé je vidět situace skrz pohled ustrašené mladé holky, ktera se snaží chránit to jediné, co má - svého otce.
Kniha má pěkný spád, proplétání dvou/tří případů s nejasnými návaznostmi udržuje napětí. Ale na konci je až příliš rychle odhalen pachatel- najednou z ničeho nic.

Dumicek
30.01.2022 3 z 5

Ano,kniha byla sice slabší,ale zase byla inspirovaná skutečným případem,který kdysi sama autorka vyšetřovala,když pracovala u policie. Kniha nebyla nijak strhující,brutální,ale i tak si myslím,že najde své čtenáře. Ja sama nemohu říci,že jsem se u knihy nudila. Četla se mi vlastně hezky a v klidu,prostě oddechovější četba a to mi vůbec neva. Tým vyšetřovatelů mám ráda a vím,že i další knihu od autorky si velmi ráda přečtu.

Ivulka432
30.01.2022 3 z 5

Dočetla jsem jenom z důvodu, že nerada nedočítám knížky. Autorka má sestupnou tendenci - každá další knížka je horší a horší, nebavilo mě to, děj je málo akční a je uměle natahován. Příští knížku této autorky si již nehodlám přečíst - 2,5*.

Hella
27.01.2022

Když mi ani sto stran nestačí k začtení se, pochopím, že to už ani nemá cenu zkoušet dál. A to byl bohužel případ téhle knihy.

Miro67
25.01.2022 3 z 5

Jsou zde dva zločiny nebo jeden?
Práce detektivního týmu na mne moc dojem neudělala. Ale při představě pocitu starých lidí, kterým pachatel vnikl do domu či poznámce Thomase, že se vrátí, mi běhal mráz po zádech. A případ otevřel pár otázek, zvlášť, když byl inspirovaný skutečností. Je pro oběť dostatečnou satisfakcí, když je pachatel zavřen do psychiatrické léčebny? Je správné vzít spravedlnost do vlastních rukou? A navíc poukázal na skutečnost, že zločin nepoznamená navždy jen oběti a jejich rodiny, nýbrž i rodiny zločince samotného.

JajaPaja
24.01.2022 5 z 5

Jednoduše výborné

monte
20.01.2022 4 z 5

Charlie a její parta mě baví.

Erlif
17.01.2022 4 z 5

Stále čtivá detektivka. To že si tu autorka "vydechla" a nebyla tak brutální úplně na škodu nebylo. Hned na začátku psala, že se nechala inspirovat jedním případem.. a už to je pro člověka varování, že to nebude úplná topovka, která je překombinovaná, zvrácená a tak... Naopak tady autorka ukazuje, že vrahem může být někdo... (nechci spoilerovat), pak jak málo stačí, aby se člověk blbě rozhodnul a už se v tom veze a jak chatrný je lidský mozek... Já tedy byla spokojená, i když dávám o hvězdu méně, než je plný počet, líbilo se mi to a knihu jsem přečetla za pár dní.

simona1621
14.01.2022 2 z 5

Velmi slabý díl, 300 stran jsem se musela do čtení vyloženě nutit a až posledních 50 stran začalo být zajímavých. Doufám, že autorka v dalších dílech naváže na čtivost předešlých 4 dílů.

Katulinka69
30.12.2021 3 z 5

Slabší ze série, ale stále super

ZuzanaZ83
15.12.2021 4 z 5

Pátý díl série o policistce Charlie. Tentokrát řeší případy záhadných úmrtí starch lidí v jejich domech, jejich postelích. Paralelně sledujeme příběh Thomase, muže a otce, který přišel o manželku vinou její nemoci. Po roce ale nabyde dojmu, že jeho žena je zpět a snaží se pomocí svého dealera zařídit pro ni a osmnáctiletou dceru zařídit nové bydlení. Jako vždy i zde na konci dojde k zvláštnímu rozuzlení.