Tarzan syn divočiny

Chlapce, jemuž zemřou rodiče, se ujímají opice. Vychovají ho se svými mláďaty. Když na ostrov dorazí loď, Tarzan se poprvé setkává se svým druhem, s lidmi. Rychle se učí a posléze se nechá přesvědčit o tom, že člověk patří k lidem a odjede se svými novými přáteli do Anglie. Zde zjišťuje, že je dědicem rozsáhlého panství.

https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/82567/tarzan-syn-divociny-cnE-82567.jpg 4.567

Tarzan 1.

Literatura světová, Dobrodružné
Vydáno, Magnet Press (ČR)

Tarzan of the Apes

Kniha Tarzan syn divočiny

kokrokr
13.10.2020

První díly se velmi dobře čtou a jsou zajímavé. Od páteho dílu kvalita klesá čím dál níž.

Luigi1
07.10.2020

Tyto příběhy mě provázejí celým mým životem.Oddechová četva,která nás vytrhne z tohoto shonu.Kdo má rád tuto literaturu tak vřele doporučuji

draka
25.08.2020

Asi ve třinácti letech jsem objevil v babiččině almaře knihy o Tarzanovi. Bylo to sedm knížek. Poprosil jsem babičku a ta mi je po dlouhém smlouvání půjčila. Byl to pro mě naprosto úchvatný příběh, a četl jsem, a četl. Do konce prázdnin totiž moc nescházelo. Později v dospělosti, kdy mně babička knížky věnovala jsem se už do nich ani opakovaně nedokázal začíst. Ale krásná vzpomínka je stále živá.

Slůník
16.11.2019

Četlo se jedním dechem.

l.e.d
01.07.2019

Tarzan, co napsat... známe ho všichni. Četl ho taky kde kdo. Já osobně znal filmy a když na mě vykouknuly v knihovně sešity dal sem se do nich.
Nemám co bych vytknul. Přečetl jsem to ani ne za víkend.

minirock
11.12.2018

Notoricky známý příběh muže, kterého po smrti rodičů vychovají kdesi v africké džungli opice. Vzpomínka na dětství, kdy jsem tyto sešitky kupoval a s napětím louskal doma pod peřinou. Mám rád i filmová zpracování Tarzana s Johnny Weismullerem nebo Lexem Barkerem.

Pavlusa007
03.08.2017

Sešitek jsem zdědila po taťkovi (spolu s 2. dílem) a staly se mým každoročním prázdninovým čtením. Sama jsem si pak pořídila zbylé díly a občas žasla nad tím, co to autor blábolí :), ale na první dva díly, ať mi nikdo nešahá. I teď si je ráda přečtu, i když je znám skoro nazpaměť.

pavel80
08.12.2015

Klasika, po letech opět louskám celou sérii, a byť již občas některé části přijdou v kontextu dnešní doby úsměvné a trochu přitažené za vlasy, nic to nemění na tom, že Burroughsovo dílo je i po sto letech stále čtivé a dostatečně akční a promyšlené, notabene ve srovnání s většinou dnešních rádoby dobrodružných románů. Napadá mě analogie s foglarovkami nebo verneovkami, k těm se taky člověk může stále a stále vracet a bavit nepřestanou. První díly Tarzana jsou navíc podpořeny krásnými ilustracemi Zdeňka Buriana.