Tappiho putování po Šumících mořích

Druhý díl série o usměvavém vikingovi a jeho kamarádech. Jestlipak už znáš Tappiho, Chichotka a další obyvatele Šeptajícího lesa? Viking Tappi má tenhle les moc rád, ale od posledního dobrodružství v Ledovém zálivu pořád sní o dalekých cestách. S kamarády si proto vyrobí loď a společně se vydají na plavbu po Šumících mořích. Na moři se jim přihodí spousta neuvěřitelných příhod a také poznají nové přátele — například velrybu Dumalku, obra Balvánka anebo elfku Světlunku. Ale když se jim do cesty připlete zlý čaroděj Bachorák s obrovitým drakem Kaboňákem, začne to být strašidelné a nebezpečné. Naštěstí má Tappi nejenom velké srdce, ale také hodně kamarádů, díky kterým z každé šlamastyky vyvázne celý. Marcin Mortka vytvořil kouzelný svět plný zvířátek, zvláštních bytostí a zábavných situací. Postavy prožívají spoustu úžasných dobrodružství, která děti učí, co je v životě nejdůležitější. Dobrosrdečného vikinga Tappiho, který pomáhá druhým, pečuje o své přátele a chrání je před každým, kdo by jim chtěl ublížit, si prostě zamiluje celá rodina. Pro čtenáře od šesti let....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/259016/tappiho-putovani-po-sumicich-morich-259016.jpg 4.412

Tappiho příhody (2.)

Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Host

Kniha Tappiho putování po Šumících mořích

DalJa
27.05.2017

Příjemná dětská knížka, kde se klade důraz na kamarádství a hezké chování k ostatním. Občas jsem se bavila i sama, hlavně u soba Chichotka a při Tappiho lásce k jídlu.
Poněkud mi vadilo dost masivní odkazování na první díl, který nemáme (a zatím pořizovat asi nebudeme, zas taková pecka to není).

Marcin Mortka

Marcin Mortka