Tanec mrtvých

Tanec mrtvých https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/53130/tanec-mrtvych-rAC-53130.jpg 4 9 3

Nejznámější autorův román Tanec mrtvých je zaměřen proti tzv. měšťácké společnosti a jejímu podléhání totalitním praktikám, výtečně prokresluje základní charakterové typy a vyúsťuje v nihilismus, tolik odlišný od dobového a socialistickým realismem žádaného optimismu. Ve své podstatě jde o nadčasové dílo, jež plasticky ukazuje podhoubí, vhodné pro nástup jakéhokoli totalitarismu ve společnosti.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Naše vojsko

Totentanz , 1948

Nenu
24.01.2016 5 z 5

Knížka je psána jazykem poplatným době, je to tak trochu plné "kudrlinek". Ale člověk se nad obsahem musí hodně zamyslet, protože je nadčasový. Ukazuje společnost, která dokáže člověka semlít, obsahem knížky je nástup nacismu koncem třicátých let, ale důležité je, že autor je Němec, takže popisuje téma z pohledu Němců. Výborná knížka hlavně pro čtenáře, kteří se zajímají o sociologii a politologii.

Marika Vanova
11.05.2014 3 z 5

Z této knihy jsem byla trochu zmatená a nevěděla jsem, jak to autor úplně myslel, ale asi v takové situaci ve státě, to takhle prostě někdy chodí. Stejně to byla pro mě trochu ironie? Takový zvláštní román, musím nad ním víc přemýšlet.

valentýna
03.09.2013

I v dnešní době je děj z tohoto románu stále aktuální a přinese vám nejedno téma k zamyšlení.

Bernhard Kellermann
německá, 1879 - 1951