Tanec kostlivců

Tanec kostlivců https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/2523/tanec-kostlivcu-2523.jpg 4 20 3

K objasnění archeologického podvodu nestačí jen odborné znalosti.

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , BB art

Skeleton dance , 2000

Hemingway178
27.07.2023 3 z 5

Pomalu plynoucí detektivka toho nejklasičtějšího střihu s né zrovna výraznými vyšetřovately. Výjimečnou jí dělá jen paleoarcheologickoantropologické pozadí, trocha černého humoru a malebné prostředí francouzského venkova, kam by se člověk hned rozjel na dovolenou.

jprst
01.07.2021 3 z 5

Dobrý námět, ze kterého se ,bohužel, autorovi podařilo vytěžit jen průměrnou, chvílemi až trochu nudnou detektivku.

renefer
10.05.2015 4 z 5

Gideon Oliver je archeolog a také známý autor detektivek - "kosterní detektiv". Zrovna pracuje na knize, která má veřejnosti přiblížit některé archeologické omyly, když se na něj obrátí s prosbou o pomoc jeho přítel inspektor Joly. Na místě vykopávek, o kterých se Gideon zrovna chystá psát, je objevena kostra. Stopy vedou přímo do Archeologického institutu, kde má Gideon přátele a vypadá to, že jeden z nich je vrah.
Ze začátku jsem byla z příběhu trochu rozpačitá, potom ale děj nabral spád a identita vraha byla pro mě do poslední chvíle překvapením.

Aaron Elkins
americká, 1935