Tam na hrázi u rybníka

Tam na hrázi u rybníka https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/443140/bmid_tam-na-hrazi-u-rybnika-eeW-443140.jpg 5 25 8

Tam na hrázi u rybníka / čtení obrázků pro nejmenší děti / vybral a namaloval Antonín Pospíšil. 3. vyd. Praha : Státní nakladatelství dětské knihy, 1964 Pro děti od 3 let. Leporelo.

MinaHawke
16.09.2022 5 z 5

Moc hezká knížka pro děti.

Jadla
14.12.2021 5 z 5

Nádherná. Moc hezké, úměrné ilustrace, žádná přeslazená kýčovina. Verše jsou dobře volené pro nejmenší děti, rytmické, rýmované, zachycují to, co se děti mají od malička učit, první počítání, zvířata, lidé, příroda. Smysluplné je i opakování motivů. Nejde vždy doslova o obsah, ale o to, že se dítě prostřednictvím známých okolností (třeba krmení kaší) seznamuje s počítáním, může ukazovat na prstech a cvičit motoriku, opakující se schéma umožní si snáze fixovat a procvičit paměť. Při dalším čtení si dítě už vybaví a může zkoušet říkat s rodičem.
S dětmi čtu hodně, staré, nové, přeložené, domácí, co se dá a popravdě současná produkce pro děti hodně pokulhává. Některé veršovánky nemají ani uvedeného autora a při čtení mě napadá hned několik důvodů...

cycle-ball
21.05.2021 5 z 5

Legenda legend nejlegendárnější. Kde ty loňské sněhy jsou.

kvetuse3368
25.04.2021 5 z 5

Nedávno jsem tuto knihu uviděla a naskočili mi říkadla po cca 58 letech, maminka,když jsem se jen zmínila, začala recitovat. Pro někoho je to něco špatného, ale ať se podívá na dnešní TV co tam běží pro děti, budou si z toho něco pamatovat? Ráda bych, aby byla znovu vydána.

Kozina60
10.04.2020 5 z 5

55 let mám tuto knihu zapsanou v paměti. Bohužel jsem o ni v průběhu života přišel. Moc bych si přál ji znovu koupit.

mirabl
09.03.2020 3 z 5

Stále si myslím, že i malé děti mají rozum a jejich pěstouni by je fakt něměli oblbovat.
..."Pět lištiček přiskákalo, pět lištiček přichvátalo. První v kamnech zatopila, druhá rendlík postavila, třetí kaši uvařila, čtvrtá cukrem posypala. Pátá volá Hošíčku! Pojď jíst kašičku, jen si nespal hubičku!"

tygřík2
08.04.2018 5 z 5

Četla jsem dětem, když byly malé.
Dnes recituji svému pejskovi, když šmejdí a hledá něco onačejšího k snědku, než má v mističce: Byl jeden pes, do pece vlez, ukrad tam topinku, běžel s ní po rynku...

M-arta
11.12.2017 4 z 5

"Tam na hrázi u rybníka, potkal mlynář kominíka - obejmuli se, umazali se."... a jiná podobná říkadla rozfázovaná v obrázcích po jednotlivých verších.

leporela pro děti od 3 let leporela SNDK

Autoři knihy

Antonín Pospíšil
česká, 1909 - 2008
Ferdinand Krch
česká, 1881 - 1973

Kniha Tam na hrázi u rybníka je v