Talisman

Talisman https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/486233/bmid_talisman-hyy-486233.jpg 4 641 88

Talisman série

Život nebo smrt? Boj dobra a zla ve skutečném i mystickém světě... Vydejte se se statečným Putujícím Jackem do tajuplných Teritorií pro záhadný Talisman, který jediný může spasit krásnou královnu Lauru DeLoessian...

Romány Sci-fi Fantasy
Vydáno: , Beta-Dobrovský

The Talisman , 1984

Pitbullka
16.04.2022 3 z 5

Řeknu to upřímně, námět dobrý, ale to zpracování. Strašně zdlouhavé, zmatené, přeskakování mezi dvěma světy bylo fajn, celý příběh byl spíš takový víc dobrodružný a snový. Ale já mám ráda Kinga spíš s jeho hororovou tvorbou.

zahadum
06.04.2022 1 z 5

(SPOILER) Jack Sawyer má chorú matku ktorú zachrániť môže tak, že prestúpi do inej dimenzie kde zachráni kráľovnú ktorá je dvojenec jeho matky.
Nejak tak v skratke znie jedna z mála logický vecí v tejto knihe. Teritória je iná dimenzia do ktorej ak sa dostanete ocitnete sa v inom svete. Sú tam iné pravidlá, iná fyzika, iná doba a pod...
King a jeho kolega nedokázali udržať konzistentnú myšlienku počas príbehu v tejto buddy movie road. Pravidlá sú ťažko charakterizované a zmätočné
často som mal problémy s tým kde zrovna Jack je a s kým tam je a miestami dokonca aj prečo tam je. Vzniká informačný chaos ktorý v kombinácii so stovkami strán začne zaváňať veľkou nudou. Sama kniha začne nemastne neslano kedy 100 strán sa len kecá a kecá a vy aj viete prečo a ako len nechápete prečo už do zadku nezačne akcia. Tam na chvíľku mu kniha grády a dobre sa čítajú tie dramatické presuny TAM a NAZAD. Potom sa udeje asi najzaujímavejšia časť knihy kedy do príbehu vstúpi "VLK " Užite si jeho krátky pobyt keďže autori si spoločne povedia akcia ? nápady ? vysrať ! vrátime sa k nude a k chaosu. A tak originálnu a silnú postavu ako bol Vlk vystrieda nudné šedé tupelo menom Richard. A s ním sa dlho predlho budete tackať stovkami strán do finále ktorá je tak sprosté ako samotná táto kniha. Koniec príde a vy budete rozčarovaný sedieť a pýtať sa - A to je všetko ? Veru všetko, svojim spôsobom je to úľava keďže posledné stovky strán som čítal nasilu a tlačil som sa aby som tých 700 strán mal za sebou. Nebudem sa rozplývať kto nesie na tom vinu, že je kniha tak spackaná. Boli na to dvaja a neviem kto prispel akou formou a porciou do spôsobu práce na tejto knihe. Každopádne aj o oveľa rokov King s vlastním synom vydá knihu ktorú bolo treba spáliť okamžite po napísaní ( Spiace krásavice ) Jedna horšia ako druhá.
30%

mareksevc
07.02.2022 5 z 5

pomalší začiatok nech vás neodradí ! prvých cca 100 strán sa kniha tvári neurčito , pokračovanie však ten začiatok plno vynahradí, čím dalej tým lepšie, pôvodne som chcel dať 4* ale za posledných 170 strán som sa rozhodol pre plný počet , krasna kniha a krasny príbeh

RealChad
07.09.2021 4 z 5

Moje první 'Kingovka', už je to asi 5-6 let... Pamatuji si, že v knihovně mě uhranula zejména obálka. :-D Na to, jak byla kniha dlouhá, tak mne neodradila. Pamatuji si, že jsem jí celkem hltal a těšil se na každou další řádku. :-) Děj se pohyboval mezi dvěma světy a o dobrodružství a napětí nebylo nouze. :-)

TaNya_
08.04.2021

Co si pamatuju, tak se mi to líbilo. To putování bylo zajímavý ale už jsem to četla dávno, takže detaily úplně nevím. Ten druhej díl, ale zkoušet nemám, to mě po pár stránkách nechytlo.

Rihatama
25.02.2021 4 z 5

Stephen King pomaloučku, polehoučku rozehrává mistrný kousek. Úvodních několik mnoho desítek stran King nepřipraveného čtenáře ukolébá téměř k polospánku, v němž k němu pronikají prolínající se životy dvanáctiletého Jacka, jeho rodiny a jeho přátel. Když tu je náhle a brutálně vytržen ze snění. Jack vyráží na dlouhou, nebezpečnou cestu na západ a objevuje život v paralelním, magickém světě Teritorií. Zlo se tam přitom skrývá úplně stejné, jako ve světě známém, avšak umocněné všudypřítomnou magií. To by nám totiž King neudělal, aby nám naservíroval idylku, pro kterou nemusíte hnout ani prstem. Souboj sil dobra a zla. O život je tak snadné přijít. A tak z Talismanu emoce jen prýští, ať již strach a hrůza, nenávist a zloba, či přátelství a láska. Třeba i v podobě velkého, chlupatého Vlk vlka. Právě tady a teď... I když vzít Vlka do kina nebyl zrovna nejlepší nápad :-). Starý dobrý King mě nezklamal, jakkoli tentokrát na to nebyl sám.

Monns
15.12.2020

Tak tohle jsem nedala, nemam ve zvyku odložit knihu bez dotčení, ale po několika desítkách stránek obsáhlých popisů, aniž by se děj někam dostal mě vyděsila představa tímhle stylem číst přes 600 stránek..

karol.cadex
24.09.2020 2 z 5

Nenene. Miluji Kinga z celého svého srdce a obětovala bych pro něj jakoukoli končetinu, teda krom nohy, kam jsem si ho vytetovala. A pak jsem si přečetla Talisman a zůstal ve mně pocit, jak po hodně špatným sexu. Možná se cítím i trochu zneužitá.
Místy ze mě dělal úplnýho hlupce, dál se mě snažil unudit rozsáhlými popisy, které byly rozsáhlejší než ty rozsáhlé, ke kterým se občas uchyluje. Jack mě hodně nebavil i jako osobnost, a to mám Kingovo dětské hrdiny moc ráda. Postavy jsou jeden velký chaos a nevěřila jsem jim ani slovo.
A teď otázka, kdo za tohle může? Budu si myslet, že to je Peterova vina, abych dál mohla Kinga bezmezně milovat. A Černý dům si pro klid duše nepřečtu.

TaťkaMF
15.09.2020 5 z 5

Talisman lze pokládat za dílo v žánru fantasy. Je to ale surová, krvavá a často nespravedlivá fantasy, které nechybí kouzla, tajuplná místa a množství zlých či dobrých stvoření. Dvanáctiletý Jack, kterému umírá matka, objeví nový svět, který se na první pohled od našeho dost liší, ale v samé podstatě je stejný. Dalo by se říct, že je to "dvojník" naší reality. Jack se vydá na pouť pro zázračný Talisman, o kterém nikdo skoro nic neví, snad jen, že má velkou moc a snad by dokázal Jackovu matku zachránit. Jack Sawyer putuje naším světem i tím novým, Teritorii, a je sledován zlými bytostmi, které nechtějí, aby ve své pouti uspěl. Kniha je rozsáhlá a Jackova cesta je opravdu dlouhá. Pasáže, kdy jsem hltal stránku za stránkou, občas vystřídali delší pauzy, kdy se autoři nejspíš rozhodli zvolnit a přiblížit situaci nebo prostě jen napínat. To by mohlo mé celkové hodnocení o hvězdičku snížit, ale pak jsem si vzpomněl na jeden moment z knížky, u kterého jsem měl sám na krajíčku, a proto dám tomuhle dobrodružství plný počet hvězd. Právě teď a tu. Vlk!

jfialova
24.05.2020 3 z 5

Ze začátku se mi kniha hodně líbila. Jsem sice poměrně vášnivá čtenářka Kingových děl, takže mám za sebou i Temnou věž, takže jsem v tom nebyla úplně ztracená, ale myslím, že kniha se dá číst i bez předchozích znalostí, akorát je potřeba si více domýšlet. Poslední čtvrtina ale byla strašně rozvleklá a už jsem se nemohla dočkat, až to skončí. Neustále indisponovaný Richard, kterého bylo nutné neustále někam přenášet, pak čekání na jeho zásadní roli v příběhu (která se podle mě nekonala, nebo jsem si teda nevšimla) a naprosto očekávaný a suchý happy end. Škoda toho.

n.ezn.amy
07.05.2020 5 z 5

Talisman mě neskutečně bavil, příběh chlapce, který musí v bájném světě Teritorií zachránit královnu, aby v současném světě zachránil vlastní matku. Jeho putování napříč Amerikou a současně magickým světem je nabitý skvělým příběhem. Toto dílo se vymyká Kingovu zaškatulkování do rubriky horor, což dokázal nejen tímto dílem, ale i pochopitelně Temnou věží a současně odpovědí kritikům, že nic jiného než horor napsat neumí.

ComicGuy899
24.04.2020 4 z 5

Fantasy rozprávka z Dark Tower univerza vytvorená dvomi najväčšími predstaviteľmi hororového žánru.

Môže to byť ešte väčšia irónia?

Greenfingers
23.04.2020 5 z 5

Talisman považuji za jedno z nejvydařenějších Kingových děl. Příběh mě doslova pohltil a nemohl jsem se od ní odtrhnout. Autor(autoři) se opět projevil (i) jako skvělý (í) vypravěč(i).
Tato kniha je důkazem skutečnosti, že Kinga nelze jednoznačně zařadit pouze do škatulky "horor".

Vlk.kh
26.09.2019

Knihu Talisman jsem zkoušel číst poprvé už před více, jak patnácti lety a po chvíli ji odložil. Po tom, co se mi docela líbilo její volné pokračování jsem si řekl, že jí dám po letech opět šanci - člověk se přecejen trochu posouvá a zraje. Ale bohůmžel opět nedočteno. Sice jsem se dostal dál, než před lety, ale ani putování Jacka po teritoriích mě nedokázalo zaujmout. Při pohledu na špalek zbývajících stránek se mi protáčely oči v sloup. Děj, ani příběh mě vůbec nechytl, takže bohůmžel, opět nedočteno.

Yorika
07.09.2019 3 z 5

Příběh putování jednoho malého chlapce.Fantastický svět teritorií.Pomalý rozjezd ale to je prostě King.
Škoda, že jsem tuto knihu objevila teprve nedávno.Myslím, že v době dospívání, bych si ji užila mnohem víc.

Smilep
10.04.2019 5 z 5

K Talismanu jsem se odhodlávala dlouho . Nevěděla jsem co čekat od Mistra hororu s knihou která je skrz na skrz fantasy. Po přečtení několika stránek mě pan King uchvátil jako vždy . Není fantasy jako fantasy a v podání Kinga je kniha opravdovým skvostem .

Kubajzz
08.04.2019 4 z 5

Pěkné čtení, líbila se mi.

allyce
26.03.2019 2 z 5

Je mi líto, ale tady pana Kinga oslavovat nebudu. Talisman je pohádka, která mě nezaujala.

shmaic
14.03.2019 4 z 5

Kdybych uz Kinga neznal, nepockam si. Protoze jsem ale vedel, ze si mam pockat, dostalo se mi luxusne dlouheho roadtripu a zase nove exoticke hororove pletky, ktere King umi.

petrarka72
06.09.2018 4 z 5

Rozvleklé tu a tam nesnesitelně, k neodložení tu a tam velmi. Poněkud slabší, ale pořád ještě King.