Talent na vraždu

Talent na vraždu

„Vy, Agatho Christie, spácháte vraždu. Ale ještě předtím zmizíte.“ Slavná spisovatelka se vydává do Londýna za svým literárním agentem. Blíží se konec roku a krize mezi ní a jejím manželem Archibaldem vrcholí. Na nástupišti ztratí Agatha rovnováhu a někdo ji zachrání před pádem do kolejí. Zprvu je tomu muži vděčná, ale pak zjistí, že se octla v rukou rafinovaného a nebezpečného vyděrače, který po ní chce spáchat to, čím se ve světě detektivek tak proslavila: vraždu. Jenže tohle je reálný svět a Christie se ničeho takového dopustiti nechce. Proto bude muset využít svého talentu tak, aby naopak zločinu zabránila… Fanoušci Agathy Christie dodnes neznají pravdu ohledně jejího nevysvětlitelného zmizení v prosinci 1926. Odhalila nevěru svého muže, pohádala se s ním a pak se na deset dní ztratila. Nikomu neprozradila, co se během té doby událo, a stále je možno o tom spekulovat – nebo vytvořit strhující a mimořádně přesvědčivý fiktivní příběh, jako to udělal Andrew Wilson....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/359333/talent-na-vrazdu-0eB-359333.jpg 3.429

A Talent for Murder (2017)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Knižní klub

jasmína

Nechápu tak nízké hodnocení, mně se kniha líbila, četla se velmi dobře, měla spád, ničím mě neurazila a ke konci jsou navíc uvedená fakta, každá kniha je fikce, krom životopisů, cestopisů, apod.

Daduška

Ta zápletka byla neuvěřitelná, nikdo normální by nastolený problém neřešil takovým způsobem. Nicméně pokud přijmu nesmyslný postup jako fakt, pak není příběh napsán špatně. Odsýpá to tak akorát, žádný thriller, ale to jsem od knihy ani nečekala.

Ilona

Je docela škoda, že knížka má tak nízké hodnocení.. Určitě to není thriller, ale není to ani detektivka, spíš bych knížku označila jako povedený román s detektivní zápletkou. Dějová linka se mi líbila a vyprávění o královně detektivek mě navnadilo určitě zase sáhnout po nějaké její knížce.

efka.saf

Tak tahle kniha prostě nefungovala. Těšila jsem se na čtivo, kde bude vystupovat moje oblíbená Agatha Christie, ale jak už psala Kikies (každé její slovo tesat do kamene!), výsledkem byla snůška těžko uvěřitelných blábolů se spoustou logických mezer a postrádající jakékoliv napětí. Agatha mi přišla jako domácí puťka bez špetky vlastního názoru, neschopná a blbkoidní. Co se padoucha týče, ten byl ve své podobě reálný stejně, jako byste vložili do knihy Dartha Vadera. Neustále jsem čekala na nějaký zlom v ději, zvrat, prostě cokoliv, co by děj trochu osvěžilo a udělalo ho aspoň trošku záživným, ale nestalo se. I celá záležitost s Florou mi přišla uvěřitelná asi jako herecké výkony ve Strážcích vesmíru. A to, že se v každé kapitole musela aspoň jedna postava rozbrečet, to už ani nekomentuji.

Suma sumárum, po dočtení jsem si říkala, jak je skvělé, že Agatha Christie neprojevovala ve své tvorbě stejný talent na vraždu jako Andrew Wilson na psaní.

konicekbily

Tohle se mi moc nelíbilo. Fikce o tajemném zmizení královny detektivního žánru mne nenadchla. Agatha psala detektivky mnohem lépe!

kikies

Hezký pokus, leč s chabým výsledkem. Nepřišlo mi to nijak zvlášť chytré, reálné, ani napínavé. Agatha působí subtilně, depresivně, hloupě a neschopně. Nejsem sice její zanícenou čtenářkou, ale tohle dost otřáslo mou představou o ní jako o přeslavné a velice inteligentní osobnosti. Lze to možná brát jako působivou pohádku, ovšem, tu Agathu si raději odmyslet...

karolina5333

Né, tohle prostě ne :(

Bavila mě postava doktora a mladé novinářky Uny. A to je asi tak všechno.
Zápletka je chabá, jednání Christie hloupé a čtenářsky předvídatelné.Žádné drama na konci. Vlastně žádné drama nikde. Chudák Agatha se v hrobě neobrací, ale rotuje.

Janniska

Příběh se mi moc líbil.Je znát že autor se snažil zjistit vše co bylo možné o záhadném zmizení A.Christie a skvěle zapojil fakta do příběhu.Super!

zazvorka

Tak to bylo velké zklamání. Ponuré, depresívní a dost hloupé. Skoro bych řekla, že je to urážka inteligence a charakteru Agathy - nemyslím si, že by tak slabomyslně podlehla manipulátorovi. A ty popisované hrátky s tetrodoxinem - no, nemám slov... celá zápletka šílená, postavy divné. Vyhozené peníze - raději jsem si měla koupit portské a znovu si přečíst si některou starou dobrou Agathu!

mikika

tak tohle bylo dobrý. mnohem temnější než Agathiny vlastní knihy, takový správně vystreslý.

kormoran78

Lákavá anotace, zajímavý nápad a zdá se, že dobře míněný pokus o doplnění chybějícího místa v Agathině životopise, ale nakonec jsem z toho tak nadšený nebyl...

Babouš

Kniha, kterou dočtete, a dostanete chuť znovu si přečíst některou z detektivek s Herculem Poirotem nebo slečnou Marplovou. Originální zpracování dramatického okamžiku z života Agathy Christie. A kdo ví, nedivil bych se, kdyby na tom něco bylo...