Takový nádherný kus cesty

Takový nádherný kus cesty https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204123/bmid_takovy-nadherny-kus-cesty-7Yr-204123.jpg 4 4 3

Dramatická novela z posledních dnů druhé světové války zavádí čtenáře na jih Čech, kdy se šestnáctiletý chlapec náhodně zúčastní boje partyzánské jednotky proti prchajícím nacistům. Tyto okamžiky, kdy prožije několik hodin nebezpečí a stará se o raněného partyzána, představují nádherný kus cesty, jež vede jeho srdcem.

Pebra
13.05.2023 5 z 5

Jednoduché ale důležité svědectví o jednom zdánlivě obyčejném večeru a noci z konce druhé světové. Krátká ale dobrá etuda k zamyšlení.

novecento
19.01.2020 4 z 5

Tato útlá kniha mne zaujala díky ilustracím Kamila Lhotáka (vydalo n. Panorama r. 1985) Je to dobře napsaný krátký příběh. Pro mne má vše, co bylo k tomuto tématu důležité. Není třeba rozvíjet další věty a psát mnoho stránkový román. Mladý chlapec dospěl během tří dnů, hlavně díky tomu, že měl štěstí. Taky se mohl stát jednou z mnoha bezejmenných obětí tohoto válečného období. Je to čtení pro mládež, ale má stále všem čtenářům co říci, neboť o čem se nehovoří, ztrácí se v zapomnění. Doporučuji.

ajsigirl
28.10.2014 1 z 5

Dej odehrávající se na jedné silnici a přilehlém lese. Kniha nás vrhne do děje války partyzánů kde 16. Lety mladík cestou z nádraží poznává na vlastní kůži válku. Během krátké cesty se schovává před tanky a Němci v lese kde pomůže zraněnému tajnemu partyzanovy. Kniha je psaná formou kdy čtenář stále čeká podrobnější informace co se děje kdo je onen partizan, kniha vsak bohužel konci prilis brzy (cca.70 stran) a to stejně tajemné a lehce zmateně jako začala.

Donát Šajner
česká, 1914 - 1990
1950  0%SSSR v československé poesii
1976  40%Vzkazy
1977  90%Kde louky nejvíc voní
1979  64%Jižní Čechy
1972  86%Paměti uličníka

Kniha Takový nádherný kus cesty je v