Taková normální oběť

Taková normální oběť https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/352605/mid_takova-normalni-obet-4tJ-352605.jpg 4 15 4

Sevřeni v náruči oběti si připadáme bezcenní, nemilovaní, neschopní a nezajímaví. Trpíme často vysokým stupněm citové závislosti, depresemi, nejistotou, úzkostmi, strachem a často se nedokážeme rozhodnout tam, kde to pro jiné není problém. Nejhorší na tom však je, že většinou ani nevíme, že hlavní příčinou je výchova a neznáme způsob, jak se z náruče oběti vymanit.... celý text

Petrush
09.03.2021 2 z 5

Kniha je útlá a hutná. Nejsem si jistá, jestli má čtenář při tomto hutném stylu psaní šanci pochopit autorovy myšlenky správně. Místy mi to přišlo zkratkovité a uvítala bych podrobnější vysvětlení.
Zajímavých citátů resp. pasáží by se dalo vypsat dost, ale kniha jako celek mě neoslovila.

salamandrina
10.07.2020 5 z 5

Hodně silná kniha, zajímavá pro všechny, kterých se to týká. Určitě se k ní vrátím. A ne - oběť neznamená "jen" to, že vás třeba někdo znásilní nebo přepadne. Podle mě povinná literatura pro všechny rodiče a lidi, co chtějí mít děti, nebo měli s rodiči poměrně nevyrovnaný vztahy.

lawa
24.10.2019 5 z 5

Pro mě skvělá kniha a skvělý autor. Podepsala bych a podtrhla dvakrát každé slovo. Jasně, stručně, výstižně... o pozici, vlivu a způsobu jednání některých (a bohužel u starších generací spíše většiny) rodičů s jejich potomky - a s dopadem tohoto chování na ně, na vztahy, na další život. Až mě z toho bolelo u srdce; pomáhá k poznání a pomáhá s dalším krokem, když si aspoň z části uvědomíme, jak jsme na tom my sami. Nečekejte mainstreamové příjemné úsměvné počteníčko k nedělnímu čaji, ale rozhodně stojí za přečtení.

bersek
13.02.2018 5 z 5

wow ! Uzasna kniha.

2015  85%Taková normální oběť
2007  93%Utajená síla
2011  83%Jóga sebepoznání
2010  80%Osm promluv o poznání
2013  83%Interview s Antikristem

Kniha Taková normální oběť je v