Tajomstvo Dračej steny

Tajomstvo Dračej steny

Autor románu Tajomstvo Dračej steny, Jozef Žarnay, pohotove reagoval na hypotézy o návšteve iných civilizácií na našej planéte a nechal svojich troch hrdinov, trinásťročných chlapcov, prežiť množstvo príhod od obyčajných školských lavíc, cez vzrušujúce objavenia tajomnej jaskyne a ešte tajomnejších lúčov, až k neuveriteľným dobrodružstvám na planéte Lurryde. Hrdinovia románu – traja nerozluční kamaráti – vtipne komentujú veci okolo seba, majú zmysel pre česť a spravodlivosť, sú odvážni a smelí, ale aj plačú, keď majú strach. Nech sa však ocitnú v akýchkoľvek situáciách, vždy sú, boli a aj zostanú kamarátmi....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/16579/tajomstvo-dracej-ste-16579.jpg 4.430
Sci-fi, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, KASO Technologies

Liina

Jedna z nejoblíbenějších knih mého dětství:-)

jozka_II

Cetl jsem jako kluk a byla jednou z mych nejoblibenejsich.

Lailath
07.02.2016

Tuto knihu jsem milovala, četla jsem ji několikrát po sobě, přišla mi tenkrát napínavá a vtipná, mám ji ve slovenštině jako Tajomstvo dračej steny. Filmové zpracování knize vůbec neodpovídá, má s ní jen pramálo společného.

Naias
09.11.2014

Žarnayove dialógy sú neuveriteľne živé, nezaprie, že má bohaté skúsenosti so školákmi, veď medzi mládežou strávil veľkú časť života. Keď čítam túto knihu, mám pocit, akoby som počúvala chalanov z mäsa a kostí prežívajúcich napínavé dobrodružstvá, a nie vymyslené postavy. Technická stránka nie je prepracovaná, ale to knihe na pôvabe nijak neuberá. Zato je plná iskrivého humoru, nečakaných zvratov a situácií vyvolávajúcich spomienky na časy, keď sme boli ešte školopovinní. Je napísaná tak pútavo a vtipne, že je radosť ju čítať, či už prvý, druhý alebo tretí raz. A to platí pre čitateľov od 6 do 106 rokov bez ohľadu na pohlavie. Ak chcete mať úsmev na tvári, pusťte sa do odhaľovania Tajomstva Dračej steny.

tenax
13.08.2013

Dětská sci-fi, která se nezabývá hodnověrností příhod a technickou stránkou vesmírných letů. Je to spíš dobrodružná četba pro kluky kombinovaná s pohádkou o mimozemšťanech. Kdo to nestihl v dětství, prošvihl vhodnou dobu k četbě této knihy a už by to snad ani neměl zkoušet.

tlapička
01.08.2013

Četli jsme s dětmi nahlas a uměli jsme ji nazpaměť, moc dobré a humorné!

yerry
04.01.2012

Svojho času ma táto knižka uchvátila. Je to už tuším vyše 20 rokov, čo som ju čítal ale ovplyvnila ma na dlhé roky, dokonca tak, že som sa pokúšal napísať aj také svoje voľné pokračovanie. Odporúčam všetkým od 7 do 99 rokov ;)