Tajomstvo čiernej jaskyne

Tajomstvo čiernej jaskyne https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73386/tajomstvo-ciernej-jaskyne-73386.jpg 3 11 2

Skupinu gymnazistov, chlapcov a dievčat spája túžba po dobrodružstvách. Tajomná a krásna Čierna jaskyňa sa však ukáže nebezpečnou.

Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Mladé letá

Cavalerii Florii de cires , 1976

Corso
16.08.2021 4 z 5

Za mna vyborne dobrodruzstvo party rumunskych pionierov :) Rozumej, v osemdesiatych rokoch vyborne mladeznicke ctivo. Stopy svojho casu vydali u nas kopec uzasnych knih. Tahali mladeho citatela na Verneho, Maya, Agathu, Coopera, ale nasli sa tam aj taketo nenapadne veci. Particka pionierov, roznych charakterov, sa na prazdniny vyberie na vylet do prirody a preskumavat Ciernu jaskynu. Doporucujem citatelovi odchovanom Strazcami, Foglarovkami.

former3980
04.02.2021 1 z 5

Ufff, radšej to nečítajte! Vybral som to z police ako jednu z kníh edície STOPY, ktorú som nikdy nečítal. Malo to lákavú anotáciu, ale o to ťažšie sklamanie. Kniha má 340 strán, ale kľudne sa to dá čítať od strany 180, kedy začína výprava... Dovtedy nezáživné opisy bežného života detí v nejakej rumunskej škole v neidentifikovanom meste, infantilné dialógy (dokonca aj na mládežníkov). Už chápem, prečo sa tu nepreložila žiadna ďalšia Chiritova kniha z tejto série. Záver trochu akčný, aj so streľbou. Ale prečo sa vlastne tí dvaja "špióni" ukrývali v jaskynnom systéme, sme sa aj tak nedozvedeli. Bŕŕŕ - max 40 %

Autorovy knížky

Constantin Chirita