Tajný život domorodců

Tajný život domorodců https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/511185/bmid_tajny-zivot-domorodcu-bry-511185.jpg 4 15 4

Hořkosladký román o životním poločase, cestě do Číny a hledání ztracených lásek Třiačtyřicetiletý nákupčí cestovní kanceláře Petr bilancuje své dlouholeté manželství, které právě prochází těžkou krizí. Útěchu hledá ve vzpomínkách na své dospívání a na první roky s dcerou Miriam, s níž si nyní přestává rozumět. Na služební cestě do Číny se sblíží s mladou hosteskou Kristýnou. Milostná avantýra však jeho problémy jen umocní. Životní odcizení a série zklamání přinášejí jediné pozitivum — dovedou hrdinu na stopu jeho první lásky Lenky, která před lety za záhadných okolností zmizela… Jan Kholl ve svém románu zkoumá zásadní životní zlomy, jež člověka dříve nebo později přivedou až k nejhlubším tajemstvím. Ale co potom s nimi?... celý text

alsha
02.08.2023 5 z 5

Čtivé, uvěřitelné, životem okořeněné čtení, u kterého jsem byl lapen do pasti ztotožnění jsa na počátku páté dekády života. Před nedávnem jsem četl román Bolest, kde ve stejné životní etapě bilancovala žena stejného věku. Zajímavé srovnání různých úhlů pohledu na neměnnost (ne)rodinného života a důvody, proč zůstávat... Těším se na další počin autora!

los
27.04.2023 3 z 5

oddechové čtení s připomínkou, že po souloži už vždycky následují jen komplikace

vypíchnu jen jeden, ale fakt originální detail, který by neměl v textu zapadnout: motiv kolena = Lenka, její zmizení, citát z Morgensterna

mag097
12.04.2023 4 z 5

an Kholl ve svém debutovém románu vypráví příběh čtyřicátníka Petra, který jede na pracovní cestu do Číny a bilancuje svůj život. Do toho bilancování se mu ale připlete mladičká Kristýna...

Na 200 stránkách prožijeme s hlavním hrdinou a jeho rodinou několik let jeho života, během kterých si každý člen rodiny řeší svoje soukromá dramata a společně jim to moc neklape.

Autor se úspěšně zapojil do současné vlny české literatury a mohl by sednout např. čtenářům Hajíčka, přišlo mi to podobné Plachetnici na vinětách. Hájíček sice není úplně můj oblíbenec ale Kohll mi sedl o něco víc, hlavně díky formě. Knížka má krátké kapitoly, díky kterým se četla skoro sama.

Pokud vám v knížkách vadí nadměrné pití alkoholu a sex, Tajný život domorodců asi nebude úplně pro vás. Nebudu vám tajit, že na služebce v Číně se pilo dost. Mě to ale bavilo a líbilo se mi, jak se s tím autor nepáral a řekl všechno tak, jak bylo a jak život přinesl. Třeba u scén s Kristýnou a architektem sexu jsem se i zasmála nahlas.

lulu0605
23.02.2023 5 z 5

Prvotina Jana Kholla je vtipná a smutná zároveň. Kniha je čtivá, doporučuji.

Jan Kholl
česká, 1976
2023  76%Tajný život domorodců
2024  100%Pusťte světlo do tmavého večera

Kniha Tajný život domorodců je v