Tajný svitek

Tajný svitek https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/3534/tajny-svitek-3534.jpg 4 13 13

Příběh se odehrává v dnešním Izraeli, převážně v Jeruzalémě. Hlavní postavou je Josh Cohan, americký archeolog z filadelfského muzea. Poté, co ztratí iluze o své práci a praktikách svých kolegů, se vydává do Izraele, země svých předků, která ho vždy velice přitahovala. Zde náhodně nachází v jeskyni v poušti nádobu s tajným svitkem psaným v aramejštině. Jeho autorem by mohl být sám Ježíš Kristus. Do hry vstupuje sekta Strážců, která usiluje o zničení svitku. Joshovi se přesto daří obsah svitku odkrývat, a tak se dostává nejen do nebezpečných situací, ale i do rozporu s oficiálními názory církve.... celý text

Literatura světová Dobrodružné
Vydáno: , Brána

Secret scroll , 2007

Magrata15
16.12.2020 5 z 5

Tahle kniha měla všechno to, co mám ráda - napětí, tajemství, záhadu, historický základ. Skvělé poutavé čtení - takže plný počet hvězdiček.

ladyxx
16.07.2020 4 z 5

Příběh o tajemném historickém svitku, který náhodou objeví americký archeolog při dovolené v Izraeli. Při překladu aramejského textu odhaluje tajemství z historie, která by mohla otřást křesťanským světem. Líbilo se mi, že je příběh zasazen do Izraele. Kniha má hezký obal.

Oryk
04.06.2018

Kniha je neobyčejně poutavá především díky autorově nestrannosti v náboženských otázkách a prolínání skutečného, konspirace a fikce. Místy je naprosto neodhalitelné, co je historie a kde začíná autorova fantasie, oceňuji, že Tajný svitek má pevné historické základy a je postavený na skutečných událostech. Tajemné atmosféře ještě přidává fakt, že po dobu trvání příběhu, není ani jednou řečeno, zda je svitek pravý či nikoli.

Lucik666
01.04.2015 4 z 5

Dobrá kniha. Začátek nic moc, ale nakonec se to rozjelo. Takže taková dobrodružná oddechovka.

Capinka
31.07.2013 4 z 5

Navzdory prvním pár hrozným stránkám jsem nakonec knihu přečetla jedním dechem. Bylo to napínavé a zajímavé. Akorát na konci to bylo trošku vtipné, jak hlavní postava postupovala... Pochybuji, že by to ve skutečnosti takhle dopadlo, kdyby se ten člověk zachoval tak, jak se zachoval.

náboženství Ježíš Kristus sekty napětí konspirace Izrael

Autorovy knížky