Tajný ostrov templářů

Kniha popisuje zajímavé souvislosti mezi středověkou Skandinávií, Francií a Jeruzalémem. Vypráví, jak vlivní muži jako Bernard z Clairvaux, templářský velmistr Bertrand de Blanchefort a dánský biskup Eskil spolupracovali ve dvanáctém století, aby uchovali fantastické tajemství. Stopa vede celou Evropou a zavádí nás až do staré Palestiny. Další obrat nastává, když autoři zjišťují, že v roce 1911 se zapomenutá expedice prokopala pod město Davidovo a zopakovala tak po osmi stech letech aktivitu pověstných templářů. To, co expedice objevila míří k ostrovu vzdálenému dva tisíce mil. Bornholm je nepatrný ostrov v Baltském moři o rozměrech sotva třicetkrát patnáct kilometrů. Jeho patnáct středověkých kostelů a stovky vztyčených kamenů naznačují, že ostrov je od nejdávnějších dob posvátným místem. Tyto starodávné památníky – a především kostely – demonstrují neočekávaně skvělou obratnost v zeměměřičství, geometrii a matematice. Objevy autorů rovněž naznačují souvislost s vesnicí Rennes-le-Château – místem dalších záhad – a tato kniha odhaluje, jak jsou tato dvě pozemská místa nerozlučně spjata. Zdá se, že obou se dotýkaly ruce mistrovských stavitelů, kteří měli tytéž zkušenosti, tentýž soubor znalostí – a zároveň tutéž touhu: nalézt spolehlivý úkryt pro své poklady. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30514/tajny-ostrov-templar-30514.jpg 24

The Templars´ Secret Island (2000)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, BB art

Dandulka
18.08.2012

Tak jsem myslela, že to bude zajímavější čtení, ale spíš mi to připadalo jako diplomová práce o jednom ostrově. Začátek ušel, aspoň trocha templářské historie.

templáři

Henry Lincoln