Tajný kód

Tajný kód https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/520918/bmid_tajny-kod-VSI-520918.jpg 3 3 2

Bývalý trestanec Steven „Smithy“ Smith sa po prepustení z väzenia rozhodne prísť na koreň záhade z detstva. Ako chlapec objavil v tajomnom zelenom autobuse výtlačok detskej knihy zo série Báječná šestka a rozhodol sa, že ho speňaží. Keď v nej listuje na hodine angličtiny, prichytí ho učiteľka slečna Ilesová. Knižku okamžite spoznáva: jej autorkou je dnes už zaznávaná Edith Twyfordová, ktorá údajne ukryla v detských knihách tajný kód v šifrách. Nikto netuší, čo kód skrýva, no slečna Ilesová povere o šifrách verí. Vezme žiakov na výlet po stopách spisovateľky, ale deti sa z výletu vrátia samy. Slečna Ilesová navždy zmizne. Steven chce po rokoch zistiť, čo sa s ňou stalo, a chce tiež rozlúštiť kód a nájsť to, čo ukrýva. Po celý čas nahráva hlasové správy na synov starý iPhone a stretáva sa s ľuďmi zo svojej minulosti. Postupne odkrýva i vlastný príbeh, z ktorého sa dozvedáme, prečo sedel vo väzení. Ukazuje sa, že kľúč k tajnému kódu by mohol mať práve on. Ale nepátra po ňom sám, zdá sa, že niektorí ľudia sú ochotní preň aj zabíjať... Kto ho rozlúšti prvý? Budete to vy?... celý text

petgona
25.01.2024 2 z 5

Trochu sklamanie. Vrazda medzi riadkami sa mi dost pacila, tak som cakala nieco podobne. Ale bolo to nudne a hlavne velmi zmatocne.
Ten zmatok sa na konci vysvetli a samotne rozuzlenie je vlastne celkom zaujimave, ale ta cesta k tomu ma naozaj nebavila.

Gracian1964
08.01.2024 4 z 5

Netradične napísaná kniha. Pozostáva z prepisov nahrávok, vyhotovených na telefóne, prípadne prepis rozhovorov. Prekombinovaný príbeh, obdivuhodné, ako to autorka vymyslela. V skutočnosti asi nerealizovateľné, ale to je v tomto prípade nepodstatné.

2022  64%Vražda medzi riadkami
2023  53%Tajný kód