Tajnosti popraviště

Tajnosti popraviště https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64347/bmid_tajnosti-popraviste-64347.jpg 4 130 30

Příběhy ze života katovské rodiny Sansonů.

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , Svoboda

Mémoires des Sanson , 1798

ZajDa37
13.01.2016 4 z 5

Ano, ze začátku to bylo opravdu zajímavé (třeba Damiens, Cartouche nebo začátek revoluce), mrazivé byly zápisky Charlese Henriho Sansona, ale ke konci už lidé ztráceli na výraznosti a příběh začal být stále se opakujícím rozsudkem. Přesto, ale jeden z nejzajímavějších historických textů o Francii.

aneta7792
07.01.2016 4 z 5

Vcelku čtivé.

kalache
29.11.2015 4 z 5

...i kat je jenom člověk...

Legie
22.06.2015 4 z 5

Kniha (údajně psaná Dumasem) mapuje období francouzské historie až do revoluce 1792 a popravu Ludvíka XVI. Zmiňuje mnoho slavných osob francouzské historie, které povětšinou skončili na prknech popraviště.

tarasnica
05.05.2015 2 z 5

První polovina knihy byla velice záživná, protože líčila popravy, způsoby poprav, apod. Druhá polovina mě už tolik nebavila, některé kapitoly jsem dokonce přeskočil, což u knih nejsem zvyklí dělat.

kilometr
28.07.2014 3 z 5

Kniha se četla chvíli moc pěkně,místy to zase bylo dost nezáživné.Čekal jsem více.60%.

DooFooS
26.02.2014 4 z 5

Kniha, která na mě zapůsobila, jako zjevení, chvíli náběh na historický román, chvíli kniha faktů a chvíli deník kata. To všechno smíchané do podoby, která se čte sama, jen místy je dobré vypnout představivost. Nejvíc mě dostala pasáž věnující se francouzské revoluci v rozmachu – Ve chvílích, kdy se na stránkách objevovaly přejmenované názvy měsíců spolu s denním výčtem počtů obětí, jsem si připadal, jak u čtení špatné sci-fi, která se snaží vše dohnat nesmyslnou brutalitou. Z historických událostí mě pak nejvíce překvapila pasáž o uvedení gilotiny, kdy ji jednomu z předků autora načrtl pianista po společném hraní.

Temný snílek
29.09.2013 5 z 5

Paměti Pařížských katů byla neobvyklá četba, která odhalovala události a popravy sedm generací katů, ale zároveň nešlo jen o historické či statistické údaje. Vše je doplněno o procítěný příběh, jenž sice není souvislý, ale zároveň ukazuje pravou tvář mužů z rodu Sansonů. Psal jej pomocí deníků a dokumentů poslední kat, který doufal ve zrušení trestu smrti a nápravu společnosti.

Tato kniha dokáže místy vyrazit dech svou upřímností a hlavně čtivostí. Na to, že jde o historii, tak se děj čte velmi dobře a vše plyne, jak má. Nenudí a čtenář si ji vychutná jako dobré víno. Po douškách si užijete každé písmenko.

Askarinka
05.03.2013

Pěkná kniha, mám takové ,, drastické,, historické knihy ráda...Pokud někoho zajímá jak se v tom ,,krásném romantickém,, středověku žilo někomu u nejnížší a nejzavrhovanější třídy,tady to rozhodně najde:-)

maryzka
06.05.2012 3 z 5