Tajné životy slavných skladatelů

Sbírka méně známých, skandálních, pohoršlivých či podivných životopisných faktů o slavných světových skladatelích. Stejně jako u předchozích knih jde o životopisné profily, které lehkou a humornou formou informují o slabostech či zvláštnostech světových velikánů. Zahrnuje krátké vtipné životopisné medailony přibližně čtyřiceti slavných skladatelů klasické vážné hudby, mimo jiné Vivaldiho, Handela, Bacha, Haydna, Mozarta, Beethovena, Mendelssohna, Chopina, Verdiho, Čajkovského, Dvořáka, Debussyho, Ravela, Rachmaninova, Stravinského, Gershwina, Šostakoviče, Johna Cage, Bernsteina či Philipa Glasse....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/92_/92699/tajne-zivoty-slavnych-skladatelu-92699.jpg 3.37
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno, Knižní klub

Kniha Tajné životy slavných skladatelů

orinka3
28.11.2015

Věřím, že dětem i mládeži se zrovna tohle trefuje do vkusu a možná je to jediná cesta, jak podnítit vážnější zájem. Ale dospělý, který už má o těchto slavných povědomí, může být stylem autorky i trošku zaražený. V zájmu popularizace se totiž uchyluje k poněkud jarmareční verzi podávání informací, je to prostě příliš "americké", podbízivé a šité horkou jehlou. Překlad nic moc. Včetně ilustrací, ty mi tedy dost vadily.

Dominik Fajkus
07.05.2015

Opravdu jsem se u této knihy dobře bavil, bylo příjemné na moment opustit přesné autobiografie a na moment si je představit z jiného pohledu a ačkoliv bylo mnohé přetažené přes vlasy svůj účel kniha splnila dokonale. Autorka objevila cestu jak přiblížit životy významných osobností i dnešnímu publiku. :)

hudební skladatelé

Kniha Tajné životy slavných skladatelů je v