Tajfun

Píše se rok 1997 a Hongkong po více než jednom a půl století přechází zpod britské správy zpět do čínských rukou. John Lennox, mladý operativec britské zpravodajské služby, ztrácí mnohem víc: lásku a důležitého přeběhlíka. Čína je jako zdánlivě klidné jezero, pod jehož hladinou na neopatrné a důvěřivé čeká smrt. Po více než deseti letech se Joe vrací zpátky do Říše středu, aby zjistil, že čas možná léčí rány, ale výčitky a hněv dokáže utišit jen stěží. Prestiž čínské vlády má poškodit chladnokrevné intrikaření. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/25927/tajfun-25927.jpg 3.48
Originální název:

Typhoon (2008)

Žánr:
Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, BB art
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Přidat komentář
kalache
včera

...na přebale knihy se píše - Svět tajných služeb je jako zrcadlová síň plná pokřivených obrazů,ve kterých se lze jen těžko vyznat... nezbývá než souhlasit...

trudoš
16. srpna

Mojí chybou bylo, že jsem od Tajfunu očekával špionážku v duchu Johna Le Carrého. Ne že by právě ten oplýval strhujícím stylem, jakmile ale jednou člověk podlehne jeho způsobu vyprávění, nedá mu to a stále vyhledává něco podobného i jinde. A právě Charles Cumming se zdál být ideální volbou. Když jsem však v polovině knihy konečně pochopil, že tenhle společenský román bude kompletně pojednávat o jednom milostném trojúhelníku na pozadí roku 1997, kdy byl Hongkong navrácen Číně, bylo už pozdě začít si vyčítat mylný odhad žánru.
Eufemisticky řečeno, zápletka se rozjíždí hodně zvolna. Postavy převážně diskutují a diskutují, přičemž nějaké skutečné akce se dočkáte až v samotném závěru. Na obranu autora je však třeba říct, že prostředí vykresluje mimořádně autenticky, což podmalováno dobovou atmosférou, dělá z příběhu málem až stylové retro čtení. Romance jako taková se mu ovšem v mých očích nepovedla, podle mě by se ti lidé, pracující dlouhodobě u tajných služeb, chovali daleko obezřetněji.

Hella
08.09.2016

Pustila jsem se do čtení Tajfunu vzápětí poté, co jsem dočetla autorovu absolutně dokonalou Cizí zemi. A to možná byla chyba, čekala jsem něco podobného. Nicméně Tajfun rozhodně není špatný, jen je velmi podrobně vysvětlující část novodobých čínských dějin, a to mě po 200. straně přestalo bavit. Každopádně se však těším na další (doufejme Cizí zemi podobné) knihy.


Autor a jeho další knihy

Charles Cumming

Charles Cumming
skotská, 1971

Uživatelé mají knihu

v Přečtených10x
v Doporučených1x
v Knihotéce25x
v Chystám se číst3x