Tajemství zmizelých rangerů

Tajemství zmizelých rangerů https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/301472/bmid_tajemstvi-zmizelych-rangeru-KWM-301472.jpg 5 2 2

Nišvil devadesátých let – neskutečně skutečné centrum jižního Srbska v divoké, mrazivé době tragických konců a nových začátků – je jevištěm nezaměnitelných povídek o podsvětí, sexu, drogách, rodinných vztazích, rocku a popu, jejichž originalita spočívá ve zvláštním kolotoči nálad a scén: na syrové popisy se lepí akcenty pomíjivosti, úsečné dialogy střídají básnické obrazy, provokativnost se doplňuje se sentimentem, za vtipnými pasážemi se směje smrt. Nápaditost a lehkost, s jakou jsou napsány, vynesly Zorana Ćiriće na vrchol současné srbské literatury.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Runa

Slivnik , 2004

Inozuka
03.06.2018 4 z 5

Výběr z povídek "srbského Welshe". Povětšinou velice zábavné, drsné a ulítlé.
"... při loučení mi suše řekla: 'Píča jde psát svoje píčoviny. Protože nemá odvahu žít, naparuje se alespoň na papíru.' Souhlasil jsem s ní. Pokusil jsem se ji obejmout, ale minul jsem. "

puml
11.08.2016 5 z 5

Výborná hard-boiled jízda po Niši a okolí. Mix Chandlera, Tarantina a toho nejhoršího braku. Nic pro slečinky. Místy hodně dekadentní a hodně brakový, ale napsaný je to opravdu dobře, takže za mě: doporučuju.

srbská literatura

Zoran Ćirić
srbská, 1962
2012  73%Hobo
2016  90%Tajemství zmizelých rangerů

Kniha Tajemství zmizelých rangerů je v