Tajemství těla

Tajemství těla https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/513815/bmid_tajemstvi-tela-Z08-513815.jpg 4 9 3

Podtitul: Kam směřuje moderní medicína Představte si, že budeme dlouho dopředu vědět, s jakou pravděpodobností se u nás vyvine rakovina, že budeme mít k dispozici personalizované poznatky o svých genech, orgánech a buňkách nebo že snadno a přesně zjistíme, na jakou stravu si potrpí náš mikrobiom. Kniha Tajemství těla imunologa Daniela M. Davise ukazuje, jak vizionářští vědci odhalují neviditelný a utajený vesmír uvnitř každého z nás a jak se díky jejich práci stávají realitou dříve netušené možnosti. Autor se zaměřuje na šest klíčových oblastí - buňky, vývoj plodu, imunitní systém, mozek, mikrobiom a genom - a předkládá zcela nový biologický pohled na lidské tělo. Srozumitelně a s využitím nejnovějších vědeckých poznatků rozvíjí naše povědomí o tom, jak lidské tělo funguje, čeho je schopno, jak ho chránit před nemocemi a co v tomto směru pro nás všechny chystá budoucnost.... celý text

Věda Zdraví Přírodní vědy
Vydáno: , Dokořán , Argo

The Secret Body , 2021

Zuzulet15
15.11.2023 5 z 5

Náhľad na dôležité mýľniky v medicíne. Pre mňa fascinujúce čítanie. A aj optimistické - veda dokáže úžasné veci a na svete bude snáď raz, vďaka nej, ešte krajšie a lepšie. Dúfam, že autor o pár rokov napíše pokračovanie, aby progres v daných oblastiach opäť takto pekne zosumarizoval. Kniha, ktorú mám chuť prečítať si hneď zas od začiatku

Adam84
09.10.2023 4 z 5

Téměř u každé kapitoly jsem schopný doporučit knihu, která dané téma popisuje důkladněji, ale nejspíš žádná to nedokáže tak srozumitelně (kniha je populárně-naučná a určena neodbornému čtenáři), stručně (přitom komplexně), a navíc s příběhem jako tahle.

los
24.07.2023 4 z 5

laikovi přístupné a jednoduše vyložené nové poznatky z oboru buněčné biologie, reflektující už stav poznání po covidu (i když přímo o viru se zde nepíše), s důrazem právě na ty aktuální posuny, například: nanoskopie, IVF, CRISPR, průtoková cytometrie, monoklonální protilátky, projekt Human Cell Atlas, fMRI, optogenetika a TMS, mikrobiom, systémová biologie a 4P medicína

inspirativní počtení, s "korektním" diskursem jsem se jakžtakž smířil, ale přece jen bych ubral té omáčky okolo (k výkladu nepotřebuju dojemné osobní příběhy ze života vědců)

Autorovy knížky

Daniel M. Davis