Tajemství samurajů

Tajemství samurajů https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60136/bmid_tajemstvi-samuraju-nd1-60136.jpg 4 10 2

Tajemství Samurajů - anotace Tato kniha probírá v I. díle historii, v díle II. vnější charakteristiku jednotlivých zbraní a bojových umění včetně těch, která se praktikují beze zbraně, a konečně díl III. bude asi pro adepty bojových umění nejzajímavější, protože se zabývá vnitřními faktory, které charakterizují jak jednotlivá bojová umění, tak jejich filozofii jako celku. Kniha je doplněna četnými ilustracemi, tabulkami, rejstříkem i velmi bohatou bibliografií. Tato publikace je naprosto jedinečná svou snahou zachytit a vysvětlit celou složitou problematiku bojových umění Japonska v historickém i filozofickém vývoji.... celý text

Literatura naučná Historie
Vydáno: , Fighters Publications

Secrets of the Samurai: A Survey of the Martial Arts of Feudal Japan

Tatsume
12.07.2017 5 z 5

Kniha spíše ke studiu, než k četbě. Vyplácí se číst ji pomalu, po částech, a občas se si zastavit a kousek vrátit. Je to opravdu odborná literatura se vším všudy, proto je i četba poněkud náročnější, ale pro toho, kdo má rád tématiku japonských bojových umění (a třeba se jim i věnuje), je to poutavé čtení.

Nevím, jestli se dá na českém trhu sehnat podobně obsáhlá a rozsáhlá publikace na toto téma. Mám podezření, že ne.

Vydavatel by měl ale vzít jazykového korektora a "dát mu po talmě" za překlepy, kterých je v knize jak máku, u tak hezké knihy je to ostuda...

Zařazeno do knižní výzvy jakožto darovaná kniha

Targa Dall
20.03.2013 4 z 5

Úvod je poněkud zdlouhavý, je v něm spousta teorie a historie, která mě (a to jsem fanda bojových umění) moc nezaujala.
Druhá část knihy ovšem již obsahuje popisy jednotlivých bojových umění, zbraní a reálií s tímto spojených.

Řekl bych, že pro studenta budó určitě přínosné.