Krev a stříbro

Krev a stříbro https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219533/mid_krev-a-stribro-MsI-219533.jpg 4 185 47

Tajemství porodní báby série

< 6. díl

V románu Krev a stříbro osudy Freibergu a potomků porodní báby Marty pokračují… Německo 1296. Král Adolf Nasavský táhne s ohromným vojskem proti Freibergu, aby srazil bohaté stříbrné město na kolena. Mezi měšťany vzplane prudká hádka: Můžou se postavit na odpor svému králi? K Freiberčanům, kteří obležené město hrdinně brání, patří i Anna z rodu porodní báby Marty a kejklířka Sibyla. S hrůzou prožívají krvavé dobytí města, k němuž dopomohla zrada!... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Blut und Silber , 2009

Ctenar1202
06.10.2018 4 z 5

Drsny stredovek,ale jinak krasna kniha

kečup60
25.09.2018 5 z 5

Volné pokračování pěti dílné Ságy, které ani trochu nezklamalo ikdyž se téma stále opakuje.

helenkan
25.07.2018 4 z 5

Téhle knížce opravdu pasuje její název. Je tam krve fakt dost. Nemůžu říct,že by se mi knížka nelíbila,ale na můj vkus tam bylo vraždění a válčení až moc. No prostě žít ve středověku, žádná slast. Jinak pěkný příběh.

hrosik3
18.06.2018 4 z 5

Dobře se to četlo a mám z knihy lepší pocit než z pentalogie o porodní bábě.

Vojslava
20.09.2017 4 z 5

Rozhodně lepší a dramaticky pěkně vystavěné vyprávění oproti vlekoucí se sérii z raného středověku. Děj měl spád a bylo milé si přečíst, jak pěkně autorka dokázala prameny zapracovat do struktury svého příběhu. Vřele mohu doporučit k přečtení a docela by mne zajímalo, zdali i toto bude série...

lisc
18.02.2017 5 z 5

Drsný středověk, kruté boje, bezmocnost lidí proti vrchnosti, žádná práva žen, dějinné zvraty k neuvěření, ale taky láska a přátelství, odpor proti bezpráví, statečnost rytířů i prostých lidí. Přečetla jsem jedním dechem, proti "Porodní bábě" je příběh víc založen na skutečných historických událostech, ale to mu nic neubírá na dramatičnosti.

babiočka
10.01.2017 5 z 5

Vynikající příběh se strhujícím dějem podložený historickými fakty.

tinka1974
09.10.2016 4 z 5

Myslím, že porodní bába byla čtivější. Trochu mi vadily skoky přes několik let. A čekala jsem, že tam bude víc o Anně. I tak to bylo příjemné čtení

ivusse
11.05.2016 4 z 5

Fajn čtení o velmi drsné době.

Cmacuba
23.03.2016 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Válka byla sice krvavá, ale to války bývají. Autorka mě vtáhla do děje stejně jako při pentalogii porodní báby. Je mi líto, že není psáno něco mezi... tady v knize se o Christianovi a Martě mluví spíše jako legendě. Ale osud Anny a Markuse mi hodně připomínal CH. a M. Za mě 5hvězdiček :-)

janami8
12.03.2016 3 z 5

Tak za mě docela zklamání... Předchozí díly jsem měla za chvíli přečtené a teď se trochu trápím.. Přijde mi zbytečně moc brutální a nějak mě to prostě nevcuclo do děje... Ale možná je to proto, že jsem předchozí díly četla již před několika lety...

Miruš
25.01.2016 5 z 5

Bezvadná knížka, strhující děj, mám moc ráda styl této autorky, mohu jedině doporučit. :)

pavlinkaa
17.09.2015 5 z 5

Kniha mne bavila, dobře se četla. Autorka se opět s ničím nemazlila. Zajímavé, ale stále mám rozporuplné pocity ....

Na jednu stranu musím říct, že by mne zajímaly osudy i jiných potomků Marty a Christiana, následně Marty a Lukase. Co třeba Thomas, Klára ... Dokonce bych si i přečetla něco víc o Dietrichovi. Našla bych si v knihách hodně osudů, které by mne zajímaly.
Jak jsem již psala, rozporuplné pocity :)

alexis818
06.09.2015 5 z 5

Vynikající,byla jsm příjemně překvapena,měla jsem trochu strach,že budu zklamaná příběhem,který navazuje až po sto letech .Autorka ale nezklamala,přesvědčila,že je vynikající vypravěčka.Mohu opravdu doporučit.

Nefer
16.08.2015

Precteno za tri dny. Jen mi prisla takova min akcni. Ale jinak se pekne cetla

danka13
14.06.2015 5 z 5

"Porodní bábu" mám celou, moc jsem se těšila na další díl. Nezklamal. Mohu jen doporučit.

hankapimi
25.05.2015 4 z 5

Krev a stříbro je pokračováním pentalogie Porodní báby po 100 letech s jejími potomky... Autorka se opět věrně drží historických faktů, čtivě a napínavě vykresluje boj o moc, o stříbrné bohatství, čtenář vklouzne hladce do středověku, ani neví jak... Nenávist a zrada, oddanost i láska, hrdinové i zbabělci. Dokonalý koktejl příjemného čtenářského zážitku !

CARODLENKA
29.04.2015

Nádhera! Celou knihu jsem Friedrichovi fandila! :-)
A vtipný mi přišlo, když jsem s ním vše tak prožívala... a mihl se tam v záporné roli český král Václav, tak jsem ho hned nesnášela a fandila Friedrichovi!
:-))))

koblizek8
19.03.2015 3 z 5

čtivá, pěkně napsaná, ale jak už je to šestý díl, tak je to pořád to samé dokola.

Bramhr
14.03.2015 5 z 5

Moc mne cela tato serie bavila. Zajimave, napinave, mrazici...