Tajemství pergamenů

Tajemství pergamenů https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/340639/mid_tajemstvi-pergamenu-FoJ-340639.png 2 4 1

Legenda o statečné malé dívce ožívá, hranice času mizí. Nechte se strhnout magickým příběhem, který se odehrává v současnosti a zároveň i v roce 1648! Zažijte Prahu v době třicetileté války! Poutavé vyprávění vás od první stránky vtáhne do napínavého dobrodružství, které trojice přátel prožívá v zákoutích staré Prahy.

Galadwen
19.09.2018 1 z 5

Za mne - přešlap. Nejsem cílová skupina, ale tu a tam si ráda přečtu dobrodružnou literaturu pro mládež, zajímá mě třicetiletá válka i cestování časem a Gradě, která vydává skvělé dětské historické knihy Veroniky Válkové, jsem dost důvěřovala, ale tentokrát asi neměla při výběru titulu k vydání svůj den. Příběh bez jakéhokoliv úvodu předpokládá, že dětský čtenář už o obléhání Prahy Švédy slyšel, ale přitom je text napsaný jak pro druhou třídu, stylistika na úrovni neodredigované prvotiny, mraky logických mezer v ději, po cestě se nabalující stále nové a čím dál míň věrohodné postavy včetně všemožných naprosto bezbranných potentátů (prezidentka, švédský premiér). A hlavně, i fantastika by měla držet pohromadě, být uvěřitelná. Předkládanému příběhu by snad neuvěřil ani předškolák, a navíc docela chybí napětí. Koplův Jezdec z Apokalypsy na obálce je to nejlepší z celé knihy. Přemýšlela jsem, jestli dát dvě hvězdičky za snahu. Ale ne, nedám. Prostě to bylo pro mne moc velké zklamání.

Autoři knihy

Marek Hladký